Yeni Haberler

Kartal

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı Muhtarları Unutmadı

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı, 19 Ekim Muhtarlar Günü öncesinde ilçedeki muhtarları tek tek ziyaret ederek günlerini kutlayarak AK Parti İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek ve İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe tarafından hazırlanmış hediyeleri kendilerine takdim ettiler.

Kartal

CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah; “Yaşanan sorunların tek ilacı CHP’dir”

Cumhuriyet Halk partisi Kartal İlçe Örgütü, “Güçlü Örgüt, Güçlü İktidar” sloganı ile, Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde parti yönetici ve üyelerinin katılımı ile geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi.

Kartal

Kartallı çocuklar için eğlenceli ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ etkinliği

Kartal Belediyesi, ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çekmek ve çocukları diş fırçalamaya teşvik etmek amacıyla bir etkinlik düzenledi.

Kartal

Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu; “Davutoğlu ve Babacan hesap vermelidir”

Doğru Parti Kartal İlçe binası açılışı Genel Başkan Rifat Serdaroğlu ve genel başkan yardımcılarının katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış öncesi Kartal’ın mahalle muhtarları ve gazetecileriyle kahvaltı programında bir araya gelen Serdaroğlu, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Kartal

Kartal’da koronavirüs hastası kadın otobüste olay çıkardı

Kocaeli ile İstanbul arasında sefer yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüse binen koronavirüs hastası bir kadın, sürücünün uyarısına rağmen araçtan inmeyince, perona gelen polis tarafından araçtan indirildi.

Kartal

Prof. Dr. Alper Cihan; “100 Kadının 12’si Risk Altında”

Kartal Belediyesi “Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı” etkinlikleri kapsamında, kadın personele yönelik “Meme Kanseri Bilinçlendirme Semineri” düzenledi. Kartal Belediyesi ve Özel Kartal Kızılay Hastanesi işbirliği ile düzenlenen seminerde Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Alper Cihan, meme kanseri ve erken teşhis konularında kadın çalışanlara hayati bilgiler verdi.

Kartal

Sevilen muhtar Ramazan Keklik’e hüzünlü veda

Yakalandığı Kovid-19 hastalığa yenik düşen Kartal Topselvi Mahallesi Muhtarı Ramazan Keklik son yolculuğuna uğurlandı.

Kartal

Kartal’da geleceğin sanatçıları için yüz yüze eğitimler başladı

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi, pandemi dolayısı ile uzun süredir eğitimlerine online olarak devam eden genç yetenekler için yüz yüze eğitimlerine başladı. Akademinin “Müzik” bölümde 3 yıllık eğitimlerine devam eden öğrenciler, sosyal mesafe ve pandemi kurallarının uygulandığı dersliklerde sezonun ilk provasını yaptı.

Kartal

Kartal Topselvi Mahalle Muhtarı Ramazan Keklik vefat etti

Kartal Topselvi Mahallesi’nin 4 dönemdir muhtarlığını yapan Ramazan Keklik vefat etti.

Kartal

AK Parti İstanbul milletvekili İsmet Uçma hayatını kaybetti

AK Parti kurucu üyesi ve İstanbul milletvekili İsmet Uçma tedavi gördüğünü hastanede hayatını kaybetti.

Kartal

Kartal’da MAKUD üyeleri zorlu eğitimden geçiyor

“Mahalle Bazlı Afet Gönüllüleri” projesini hayata geçirerek, Kartal’ın 20 mahallesinde 400 kişilik gönüllü acil müdahale ekibini kuran Kartal Belediyesi, afet hazırlıkları kapsamında eğitim ve dayanışmayı yaygınlaştırıyor.

Kartal

Kartal’da geri dönüşüm için büyük adım. “Biriktir” ile kazanacaklar

Kartal Belediyesi çevre bilinci ve duyarlılığını artırmak için Kartal’da atıkların geri kazandırılmasına yönelik “Biriktir” uygulaması ile atıkları hediye çekine dönüştürüyor.

Kartal

Maltepe’de iğrenç olay!

Maltepe’de özel bir kurumda matematik öğretmenliği yapan kişi iddialara göre market çalışanı kadına zarfın içinde üzerinde sperm kalıntıları bulunan cinsel içerikli bir not yolladı. Şüpheli yaklaşık 15 gün sonra geldiği markette çalışanlar tarafından dayak atıldıktan sonra polise teslim edildi.

Kartal

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel Baba Oldu

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve eşi Sibel Doğan Yüksel’in erkek çocukları dünyaya geldi. İlk bebeklerini kucaklarına almanın mutluluğunu yaşayan çiçeği burnunda anne baba, bebeklerine Eymen Ali adını verdi.

Kartal

Başkan Gökhan Yüksel; “Gerekli adımları atacağız”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Saha Çözüm Ekibi ile birlikte Kartal Oto Sanayi Sitesi’ni ziyaret ederek talep ve önerileri dinledi.

Kartal

Efendi Argunşah’ın acı günü

CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah’ın amcası Doğan Argunşah hayatını kaybetti.

Kartal

Ebubekir Taşyürek; “Kartal’da CHP belediyeciliğini tarihe gömeceğiz”

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı Danışma Meclisi, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin konferans salonunda coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

Kartal

Kartal’da 5 katlı binada yangın çıktı

KARTAL’da 5 katlı binanın birinci katındaki dairede yangın çıktı. Yangın nedeniyle binada mahsur kişileri itfaiye erleri tahliye ederken 3’ü çocuk 6 kişi dumandan etkilendi.

Kartal

Kartal’da Bilim Ve Robot Şenliği ilgi odağı oldu

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Tubitak 4007 Kartal Robocode Bilim ve Robot Şenliği’nin, Kartal Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Bilim ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen açılış törenine katıldı.

Kartal

Umut Daştan’dan gazetecilere teşekkür

CHP Kartal Belediye Meclis Üyesi ve Kartal Belediyesi Spor Komisyonu Başkanı Umut Daştan, Kartal Kitap Fuarı’ndaki imza gününe katılan Kartal Gazeteciler Derneği üyelerine kahvaltı programı düzenleyerek teşekkür etti.

Kartal

CHP Meclis Üyesi İmam Aydın; “Seçimlerde çok ciddi fark atacağız”

Kartal Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısında son olarak söz alan CHP Meclis Üyesi İmam Aydın, “CHP’nin kodları, Kuvâ-yi Milliye kodlarıdır. Cumhuriyeti kuran partidir CHP” diyerek AK Partili üyelerin eleştirilerine cevap verdi.

Kartal

AK Parti Meclis Üyesi Nizamettin Altındaş; “Kartal Belediyesi CHP’nin bir organı değildir”

Kartal Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısının söz alan AK Parti Meclis Üyesi Nizamettin Altındaş, konuşan üyelerin genel sorunlar konuşmasına tepki göstererek, mecliste Kartal’ın sorunlarının konuşulması gerektiğini vurguladı.

Kartal

CHP Meclis Üyesi Önder Turmuş; “Burası AK Parti’nin arka bahçesi olmuştur”

Kartal Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısının söz alan CHP Meclis Üyesi Önder Turmuş, AK Partili üyelerin “CHP’nin kodları” söylemini eleştirerek, Büyükada’da TÜVGA ve İBB arasında yaşanan tahliye sorununu gündeme getirerek eleştirilerde bulundu.

Kartal

AK Parti Meclis Üyesi Muhammer Bektaş; “Siz Türkiye’nin gelişimine karşısınız”

Kartal Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısının söz alan AK Parti Meclis Üyesi Muhammer Bektaş, CHP’li üye Gülay Boyraz’ın iddialarına cevap verdi.

Kartal

AK Parti Meclis Üyesi Abubekir Dağ; “Böylesine vahşice bir olay var mıdır”

Kartal Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısının ikinci oturumunda ikinci sözü alan AK parti Meclis Üyesi Abubekir Dağ, 6-8 Ekim olaylarını gündeme getirerek, bu süreçte hayatını kaybedenleri rahmetle andı.

Kartal

CHP Meclis Üyesi Gülay Boyraz; “Beşli çete milyonlarca memurumuzdan daha mı büyüktür”

Kartal Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısının ikinci oturumunda ilk sözü alan CHP Meclis Üyesi Gülay Boyraz, AK Parti iktidarını eleştirerek 3600 ek gösterge vaadinin yerine getirilmemesini eleştirdi.

Kartal

Kartal Belediye Meclisi’nde gerginlik

Kartal Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısını Meclis Başkanvekili Özlem Bulut başkanlığında gerçekleştirdi. Meclis üyeleri tarağından gerçekleştirilen gündem dışı konuşmaların ardından salonda tansiyon yükseldi. Yaşanan tartışmaların ardından AK Partili üyeler tepki göstererek salonu terk etti.

Kartal

AK Parti’den, Kartal Elazığlılar Derneği’ne ziyaret

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı, Kartal Elazığlılar Derneği’ni ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Kartal

Kartal’da vatandaşlara sıcak ikram

Kartal Belediyesi tarafından Anadolu Yakası Mezarlıklar Müdürlüğü önünde kurulan stantta vatandaşlara sıcak çorba ikramında bulunuluyor.

Kartal

Aydos Ormanı Temizlendi

Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Aydos Ormanı’nda çöp toplama seferberliği başlatarak yüzlerce ton çöp topladı.

Kartal

Kartal’da Belediye Personeline Kovid-19 Eğitimi

Kartal Belediyesi ve Kızılay Özel Kartal Hastanesi işbirliği ile belediye çalışanlarına ‘Covid-19 ve Aşı Bilgilendirme Eğitimi’ verildi. Tüm dünyayı etkisine alan Covid-19 pandemisi nedeniyle gerçekleştirilen eğitime katılan çalışanlara hastalığın yayılma süreci ve aşının tedavideki önemi anlatıldı.

Kartal

Kartal’da hayvan dostlarına teşekkür plaketi

Kartal Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde hayvan dostlarıyla bir araya geldi. Kartal’daki sokak hayvanlarının her türlü ihtiyaçlarına el uzatan hayvan dostları ile buluşulan etkinlikte teşekkür plaketi ve hediye takdimi yapıldı.

Kartal

Kartal Belediye Meclisi toplandı (2021 Ekim)

Kartal Belediyesi Meclisi Ekim Ayı toplantısının ilkini Başkan Gökhan Yüksel Başkanlığında toplandı. Başkan Gökhan Yüksel’in ilçedeki faaliyetler hakkında yaptığı bilgilendirmeden sonra gündem dışı konuşmalar yapıldı.

Kartal

Kartal Kitap Fuarı sona erdi

Kartal Belediyesi tarafından gerçekleştirilen, onlarca yazarın okuyucusuyla buluştuğu, binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Kartal Kitap Fuarı sona erdi.

Kartal

FeminİSTANBUL Kartal’da gerçekleşti

Kadın sorunlarına dair evrensel bir fikir, sanat ve diyalog platformu olmayı hedefleyen “Küresel Bir İnsanlığın Şafağında” manifestosuyla yol çıkan FeminİSTANBULfestivali’nin 5’incisi 1-2 Ekim tarihleri arasında Kartal’da gerçekleştirildi.

Kartal

Muhtar Salim Coşar sosyal medyadan duyurdu: HIRSIZI YAKALADIK

Kartal Soğanlık Orta Mahalle Muhtarı Salim Coşar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, binalardan ayakkabı çalan hırsızı yakaladıklarını duyurdu.

Kartal

İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli Kartal’da: “Biz oyları yükselen tek partiyiz”

İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, kimi ziyaretler gerçekleştirmek ve partinin ilçedeki saha çalışmalarına katılmak için Kartal’a geldi.

Kartal

İYİ Parti Kartal Belediye Meclis Üyesi Av. Yıldırım Ateş; “Partimize vatandaşlarımızın teveccühü çok fazla”

İYİ Parti Kartal İlçe Örgütü, Neyzen Tevfik Meydanı’nda üye çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. İlçe yöneticileri ve meclis üyelerinin de hazır bulunduğu stantta, vatandaşlara parti politikaları anlatılırken üye olmak isteyenlerinde kayıtları yapılıyor.

Kartal

Kartal’da ki kazada yaralanmıştı! Hayata 14 gün tutunabildi.

Kartal’da otomobil sürücüsü Ender O.’nun arkadan çarpması sonucu hastaneye kaldırılan motosiklet sürücüsü Cengiz Şen (44), 14 gün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Savcılık soruşturmasına gelen bilirkişi raporunda ise şüpheli Ender O.’nun asli kusurlu olduğu, kaydedildi.

Kartal

Kartal Kitap Fuarı’nı ziyaret eden Altınok Öz: “Türkiye’nin tek sorunu cehalettir”

Kartal Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kartal Kitap Fuarı vatandaşların yoğun ilgisiyle devam ediyor. Kartal eski Belediye Başkanı Altınok Öz’de Kitap Fuarını gezerek, ziyaretçiler ve yazarlarla sohbet etti.

Kartal

Kartal Kitap Fuarı tüm hızıyla devam ediyor

Türkiye’nin önde gelen isimlerini konuk eden Kartal Kitap Fuarı bir günü daha geride bıraktı. Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen Kartal Kitap Fuarı’nın altıncı gününde birbirinden değerli yazar, şair ve sanatçılar okuyucularıyla bir araya geldi.

Kartal

CHP Kartal “3600 ek gösterge için” alanlara indi

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü, hükümetin memur ve emeklilere verdiği sözü tutmadığını iddiasıyla “3600 ek gösterge” için alanlara indi.

Kartal

Kartal önemli konukları ağırlamaya devam ediyor

Kartal Belediyesi tarafından organize edilen Kartal Kitap Fuarı, birbirinden önemli konukları ağırlamaya devam ediyor.

Kartal

Cumhuriyet Mahallesi’nde birlik ruhu

Kartal’ın Cumhuriyet Mahalle Muhtarlığı tarafından ikincisi gerçekleştirilen Birlik ve Dayanışma Gecesi, mahallelilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Kartal

AK Parti ağır toplarını Kartal’da sahaya sürdü

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı saha çalışmalarına hız verdi. Saha çalışması kapsamında AK Parti’nin üst düzey 5 milletvekili ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Kartal’ın tüm mahallelerde, STK, esnaf ve vatandaşlarla görüşmeler gerçekleştirildi.

Kartal

Esentepeli kadınlardan aile bütçesine katkı

Esentepe Muhtarlığının öncülüğünde gerçekleştirilen çalışma ile Esentepeli kadınlar önce kurs alıp sonra el emeği göz nuru ürünlerini satarak aile bütçesine katkı sağlıyor.

Kartal

Kartal’da Orhan Kemal gecesi yaşandı

Kartal Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Kartal Kitap Fuarı, 3’üncü gününde ünlü romancı Orhan Kemali’n doğumunun 107’nci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen anma programında unutulmaz anlar yaşandı.

Kartal

Kartal Kitap Fuarı’nda Tarihçi-Yazar İlber Ortaylı’ya yoğun ilgi

Kartal Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kitap Fuarı’nın üçüncü gününde bir söyleşi gerçekleştirilen Tarihçi-Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Kartalla ilgili tarihi bilgiler verdi. Sıcak bir ortamda gerçekleştirilen söyleşiye vatandaşların ilgisi hayli yoğundu.

Kartal

ADD 16. Olağan Genel Kurul seçimi tamamlandı. Altınok Öz’de kazananlar arasında

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) 16. Olağan Genel Kurulunda yeni başkanı seçti. Gerçekleştirilen seçimlerde Hüsnü Bozkurt en yüksek oyu alarak seçimin kazananı oldu.

Kartal

Kartal’da engelli vatandaşların sorunları görüşüldü

Kartal Belediyesi, ilçede yaşayan engellilerin ve ailelerin sorunlarını, çözüm yollarını görüşmek üzere ilçede bulunan sivil toplum örgütlerinin katıldığı bir toplantı düzenledi.

Kartal

Kartallılar kitap fuarına yoğun katılım gösteriyor

Kartal Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kitap Fuarı’nın ikinci gününde vatandaşların ilgisi oldukça yoğundu.

Kartal

Aydos Gölet’inde kaybolan kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Dün Aydos Göleti’ne girdikten sonra kaybolan Hüseyin Eriş’in cansız bedenine ulaşıldı. Hüseyin Eriş’in cesedi dalgıçlar tarafından çıkarılırken, yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Kartal

Kartal’da peş peşe kazalar

Kartal’da bir kazadan dolayı oluşan trafik sıkışıklığı ve seyir halindeki sürücülerin merakı nedeniyle aynı yerde peş peşe kazalar meydana geldi. Kazalarda can kaybı olmazken 2 kişi yaralandı.

Kartal

Kartal Kitap Fuarı okurseverlere kapılarını açtı

Okurseverler, dün Kartal Meydanı’nda açılan kitap fuarında bir araya geldi. 100’e yakın yayınevinin yer aldığı fuarın ilk günü, her yaştan büyük ilgi gördü.

Kartal

Aydos Gölü’nde kaybolan kişi bulunamadı

Kartal’da bulunan Aydos Gölü’ne arkadaşlarıyla gelen kişi, gölde kayboldu. Kaybolan kişiyi bulmak için çalışma başlatıldı.

Kartal

Kartal’da bir hastanın karnından çıkartılan kitle herkesi şok etti!

İstanbul Lütfi Kırdar Kartal Şehir Hastanesi Üroonkoloji Kliniği’nde Doç. Dr. Oktay Akça’nın başında bulunduğu ekibin ameliyat ettiği Güney’in karnından 7.5 kilo ağırlığında tümör çıkarıldı

Kartal

Kartallı sporcudan başkan Gökhan Yüksel’e ziyaret

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Gümüş Madalya kazanan Kartallı sporcu Buse Naz Çakıroğlu, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i makamında ziyaret etti.

Kartal

AK Parti Kartal’dan okullara anlamlı ziyaretler

AK Parti Kartal İlçe Örgütü, 2021-2022 eğitim öğretimin yılının başlamasından dolayı okullara ziyaretler gerçekleştirerek hayırlı olsun temennisinde bulundular.

Kartal

Mahalleli 21U hattını geri istiyor

Uğur Mumcu Mahallesi ile Kadıköy arasında sefer yapan 21U otobüs hattının seferlerinin İBB Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü tarafından kaldırılmasına tepkiler devam ediyor. Mahalle sakinleri 21U hattının kaldırılmasıyla mağdur olduklarını belirterek, hattın tekrar seferlere başlamasını istiyor.

Kartal

Kartal Belediyesi 350 bin kişiyi tek tek dinledi

Kartal Belediyesi tarafından Aralık 2020’de başlatılan Saha Çözüm Hareketi şimdiye kadar 20 mahallede 350 bin kişiyle iletişim kurarak talep ve önerileri dinledi.

Kartal

Kartal’da sokak ortasında kavga

Kartal’da iki grup arasında çıkan kavgada bir kişi yaralanırken, kavga anı cep telefonu kamerasına yansıdı. Kavga sırasında yerde yaralı bir şekilde yatan kişi, tekmelerin hedefi oldu.

Kartal

Kartallı çocuklara yangın eğitimi

İstanbul İtfaiyesi’nin 307. kuruluş yıl dönümü ve İtfaiye Haftası nedeniyle Kartal Belediyesi’nin kreşlerinde eğitim gören öğrencilere ‘Yangın Bilinçlendirme Eğitimi’ verildi.

Kartal

Arda Yurtseven son yolculuğuna uğurlandı

Esentepe Mahallesi’ndeki evinden ayrıldıktan sonra ölü bulunan 16 yaşındaki Arda Yurtseven, Kartal Cemevi’nden son yolculuğuna uğurlandı.

Kartal

Kartal’da Kültür-Sanat günleri yaşanıyor

Kartal Belediyesi, birbirinden farklı kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Eylül ayı kültür-sanat programı kapsamında, ‘Kağıt Rölyef ve Filografi Sergisi’, Kartal Belediyesi Fuaye Alanı’nda Kartallı sanatseverler ile buluştu.

Kartal

Arda Yurtseven’in cansız bedenine ulaşıldı

Kartal’ın Esentepe Mahallesi’nde ikamet eden ve 4 gündür kayıp olan 16 yaşındaki Arda Yurtseven’in, cansız bedenine ulaşıldı.

Kartal

Teknoloji tutkunu gençlere Kartal’da ulaşım desteği

Kartal Belediyesi, Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivallerinden biri olan TEKNOFEST 2021’e teknoloji tutkunu öğrencileri ücretsiz olarak götürüyor.

Kartal

Ruhi Su, Kartal’da Türküleriyle Anıldı

Türk müziğinin efsane ismi Ruhi Su, aramızdan ayrılışının 36. Yılı nedeniyle, Kartal Belediyesi tarafından hazırlanan bir organizasyonla anıldı. Sanatçı Hasan Karayol ve Kartal Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun sahne aldığı gecede, unutulmaz anlar yaşandı.

Kartal

Kartal’da alkollü sürücü kaza yaptı

Kartal’da alkollü sürücünün kullandığı otomobil, kontrolden çıkarak personel almak üzere bekleyen servis minibüsüne çarptı. Kazada otomobilde bulunan 3 kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Kartal

Kartal’da tehlikeli hareketler

Bir grup patenli gencin Kartal’da İETT otobüslerine tutunarak yolculuk yapması şaşkınlık yarattı. İETT otobüslerine tutunarak yolculuk yapmaya çalıştığı anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Kartal

Meteoroloji’den Çarşamba uyarısı! Yükseklere kar yağacak

METEOROLOJİ, Türkiye’nin Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceğini açıkladı.

Kartal

Kartal’ın mahalleleri kıyasıya mücadele etti

16 – 22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Kartal Belediyesi tarafından organize edilen ‘Mahalleler Yarışıyor Dragon Bot Yarışları’nda renkli görüntüler oluştu.

Kartal

Kartal bu hafta çok haraketli

16-22 Eylül’de kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle Kartal’da birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirilerek kutlanıyor.

Kartal

Kartal Sahilinde temizlik seferberliği

18 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle Kartal Belediyesi Çevre ve Kontrol Müdürlüğü tarafından sahil şeridinde çevre temizliği yapılarak farkındalık yaratıldı.

Kartal

Ebubekir Taşyürek; “Oto Sanayi, Kartal ekonomisi için çok önemli bir teşekküldür”

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı, ilçe genelinde tüm kesimleri ziyaret ederek, sorunları dinleyip çözüm önerileri getiriyor.

Kartal

CHP Kartal değerli bir emektarını kaybetti

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü’nün geçmiş dönem ilçe yöneticisi, partinin emektar ismi Binali Atmaca hayatını kaybetti.

Kartal

Kartal’da haraketli dakikalar yaşanıyor

16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle Kartal Belediyesi bir dizi etkinlikle düzenleyerek, vatandaşları spor faaliyetlerine yönlendiriyor.

Kartal

Kartal Belediyesi’nden Dolandırıcılık Uyarısı!

Kartal Belediyesi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ilçe genelinde belediye adına ‘yardım toplama’ süsü verilerek yapılan faaliyetlerin dolandırıcılık girişimleri olduğu vurgulanarak vatandaşların dikkatli olunması istendi.

Kartal

Başkan Gökhan Yüksel, çalışmaları inceledi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, ilçe genelinde yürütülen alt yapı çalışmalarını yakından takip etmeye devam ediyor.

Kartal

AK Parti Milletvekilleri Kartal’a çıkarma yaptı

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı, saha çalışmalarına en üst düzeyden devam ediyor. Bugün AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz’ün katılımıyla kalabalık bir heyet şeklinde Kartal’ın mahallelerini gezip vatandaşla görüştüler.

Kartal

İmamoğlu; “Kartal’a hizmetlerimiz devam edecek”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal Kordonboyu Mahallesi’nde bulunan Atatürk Parkı’ında incelemelerde bulundu.

Kartal

‘Karma Sanat Sergisi’ çok beğenildi

Kartal’ı, İstanbul’un Kültür-Sanat Merkezi yapma hedefiyle gerçekleştirilen çalışmalar devam ediyor. Kartal Belediyesi hizmet binasında gerçekleştirilen ‘Karma Sanat Sergisi’ne ilgi oldukça yoğundu.

Kartal

Haydi gençler, Kartal’da Sanat Akademisi sizleri bekliyor

Kartal Belediyesi, çocuk ve gençlerin sanat ile iç içe olması adına Sanat Akademisi çatısı altında genç yetenekleri buluşturmaya devam ediyor.

Kartal

Kartal’ın kreşlerinde miniklere hayvan sevgisi öğretiliyor

Sokak hayvanlarına yönelik sosyal sorumluluk projelerine her gün bir yenisine ekleyen Kartal Belediyesi, bünyesinde faaliyet gösteren kreş öğrencilerini de bu çalışmalara dahil etti.

Kartal

Kartal Belediyesi personelini eğitiyor

Kartal Belediyesi, başkanlık binasında görev yapan temizlik personeline hijyen eğitimi verdi.

Kartal

Taçsız Kral Metih Oktay anısına Kartal’da futbol turnuvası

Kartal Belediyesi’nin, Türk futbolunun efsanevi ismi Metin Oktay’ı anısına düzenlediği futbol turnuvasında ilk düdük çaldı gerçekleştirilen maçlarda çaldı..

Kartal

Kartal’ı mesken tutan hırsızlık şüphelisi kadınlar yakalandı

Kartal, Maltepe ve Kadıköy’de 9 ayrı yerden hırsızlık yaptıkları tespit edilen 3 kadın şüpheli Maltepe’de yakalandı.

Kartal

Kartal’da şok eden görüntüler!

Kartal’da aşırı yüklü kamyonetten yola düşen çuvallar sürücülere zor anlar yaşattı.

Kartal

Taşyürek’ten Birlik ve Beraberlik Vurgusu

AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek, Yunus Mahallesi temsilciliğinin düzenlediği Aşure programına katıldı.

Kartal

Kartal’ın mahallelerinde haraketlilik başlıyor

16-22 Eylül tarihlerinde ilan edilen Avrupa Hareketlilik Haftası’nda Kartal Belediyesi, bütün mahalleleri kapsayan bir organizasyona imza atacak.

Kartal

Sitelerde neler oluyor? Mafya siteleri mesken tutmuş!

Sitelerin yönetimlerini ele geçirerek fatura ve aidatlarla haksız kazanç elde eden şebekelere karşı federasyon kuruluyor. 25 site derneği bir araya geldi.

Kartal

Kartal Zabıtası işi sıkı tutuyor

Uzun bir aradan sonra okulların açılmasıyla Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de çalışmalarına hız verdi.

Kartal

CHP’nin 98. Kuruluş Yıldönümü Kartal’da kutlandı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. Kuruluş yıldönümü kutlamasında konuşma yapan ilçe başkanı Efendi Argunşah; “Kimsenin şüphesi olmasın ki kuruluşun ve kurtuluşun partisi her zaman olduğu gibi bugünde CHP’dir” dedi.

Kartal

Umut Veli Develi; “Kartal’ı İstanbul’un kültür merkezi yapacağız”

Kartal Belediyesi’nde Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Umut Veli Develi, Kartal’da kültür-Sanat faaliyetlerine daha fazla ağırlık vereceğini belirtti.

Kartal

Yunus Mahallesi Muhtarı Mahmut Evren; “Konutlarımız depreme dayanıksız”

Bu haftaki konuğumuz hoş sohbeti ve misafirperverliği ile Topselvi Yunus Mahalle Muhtarı Mahmut Evren idi. Sormuş olduğumuz sorularımıza içtenlikle cevaplar verip, görüş ve önerilerini anlattı. Mahmut Bey’e göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.

Kartal

Kartal’da inanılmaz kaza

Kartal’da hastanedeki eşini otomobilin içerisinde beklerken abdest almak için çıkan bir kişi, otomobilden çıktıktan sonra devrilen ağacın altında kalmaktan son anda kurtuldu.

Kartal

Ebubekir Taşyürek, meclis üyeleriyle bir araya geldi

AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek, Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte bir araya gelerek bu hafta karara bağlanacak konuları görüştüler.

Kartal

Kartal Belediye Meclisi Toplandı

Kartal Belediye Meclisi yeni döneme Belediye Başkanı Gökhan Yüksel başkanlığında toplandı.

Kartal

Kartal ünlü bir balıkçı kasabasıydı

İstanbul’un en eski ve tarihi ilçesi Kartal son 50 yıl içerisinde adeta kabuk değiştirdi ve ortaya yeni ve modern bir Kartal çıktı. Şöyle çok değil 50–60 yıl öncesine gittiğimiz zaman eski Kartal’ın sülüetini, coğrafi yapısı, eski nostaljik görüntüsü ve görüntülerini mercek altına aldığınızda eski Kartal’ın tamamen kabuk değiştirdiğini, eski Kartal’dan hemen hemen iz kalmadığını görmüş olacaksınız.

Kartal

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel: “Çocukların Eğitimleri İçin Her Şeyi Yapacağız”

Kovid-19 salgını nedeniyle 1 buçuk yıldır okullarından ayrı kalan öğrenciler bugün itibariyle yüz yüze eğitime başladı. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’de okulların ilk gününde Öğretmen Zekeriya Güçer ve İbrahim Saime Zıpkın İlkokulu öğrencileri ile bir araya gelerek çocukların mutluluklarına ortak oldu.

Kartal

Kartal’da 2021-2022 eğitim-öğretim yılı için başkanlar ne dedi?

Uzun bir süredir devam eden Kovid-19 salgını nedeniyle uzaktan devam eden eğitim sistemi bugün itibariyle yüz yüze olarak başladı.

Kartal

Ebubekir Taşyürek’in acı günü

Ak Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek, 2014-2019 İBB Meclisinde görev yaptığı arkadaşı Ahmet Hilmi Poyraz’ın hayatını kaybettiğini duyurdu.

Kartal

Kartal, Ümraniye, Küçükçekmece ve Bayrampaşa’da ‘torbacı’ operasyonu

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu satıcılarına karşı yürüttüğü çalışmalara ara vermeden devam ediyor.

Kartal

Başkan Gökhan Yüksel muhtarları tek tek dinledi

Kartal Belediyesi tarafından her ayın ilk haftası gerçekleştirilen muhtarlar toplantısının 142’cisi Atalar Spor Kompleksi’nde gerçekleşti

Kartal

57 yaşındaki adam Kartal’daki evinde ölü bulundu

Kartal’da yaşayan 57 yaşındaki Fikret Arıkan evinde öldü. Babasına 4 gündür ulaşamayan kızı Hazal Arıkan, ölüm haberini kendisinden önce eve giren sağlık ekiplerinden aldı.

Kartal

Gökhan Yüksel’den zabıta personeline teşekkür

Zabıta Teşkilatı’nın 195. kuruluş yıl dönümünde nedeniyle zabıta personeliyle bir araya gelen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, gösterdikleri üstün performanstan dolayı teşekkür etti.

Kartal

İstanbul’un aşı raporu açıklandı: Kartal kaçıncı sırada!

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, il genelindeki aşılama oranlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Verilere göre en fazla aşılama yüzde 85 ile Kadıköy olurken en az aşılama oranı yüzde 61 ile Sultanbeyli oldu. Kartal ilçesi ise yüzde 76 oranı ile 9. Sırada yer aldı.

Kartal

Yakacık’ın tarihi çeşmesi restore ediliyor

Tarihi çeşmeleriyle ünlü Yakacık’ta bulunan Bahriye Naziri Hasan Paşa Çeşmesi, Kartal Belediyesi’nin girişimleri sonucunda restorasyon ve bakım çalışması başladı

Kartal

Başkan Gökhan Yüksel’den, ‘Vira bismillah’

Av yasağının bitmesiyle nedeniyle, Kartal Balıkçılar Çarşısı’nda balıkçılarla bir araya gelen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, bol kazançlı bir sezon temennisinde bulundu.

Kartal

İlyas Yalçıntaş Kartal’da sevenleriyle buluştu

Kartal’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları İlyas Yalçıntaş konseriyle devam etti. Kartal Meydanını dolduran yüzlerce Kartallı İlyas Yalçıntaş söylediği şarkılarla güzel bir akşam geçirdi.

Kartal

Binlerce Kartallı, Zafer Bayramı’nı Kutladı

“Kartal Zafer ve Barış Haftası” etkinliklerinin bugünkü programında, Moğollar, Ümit Besen konserleri ve zafer yürüyüşü ile 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı.

Kartal

30 Ağustos Kartal’da coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı, Kartal Meydanı’nda Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen törenle kutlandı.

Kartal

Ünlü Rock Grubu ‘Manga’ Kartallıları coşturdu

Kartal Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının üçüncü gününe ünlü alternatif rock müzik grubu Manga damgasını vurdu.

Kartal

Kartal’da modifiye araçlar büyüledi

Kartal Belediyesi tarafından organize edilen “Bazı Zaferler Sonsuza Dek Kutlanır” etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinlikler kapsamında bugün Modifiyeciler ve Otomobilciler Derneği ile ortaklaşa gerçekleştirilen festival renkli görüntülere sahne oldu.

Kartal

‘Zafer ve Barış Haftası’nda coşku doruk noktasına ulaştı

Kartal Belediyesi tarafından 6 gün sürecek olan ‘Zafer ve Barış Haftası’ etkinliklerinde sahne alan Ceylan Ertem, Kartallı vatandaşları coşturdu.

Kartal

Ebubekir Taşyürek, Kartal’ın sokaklarını arşınlıyor

AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri her fırsatta Kartal’ın mahallelerini gezerek esnaf ve vatandaşlarla görüşüyor.

Kartal

Kartal’da Zafer Haftası Kutlamaları coşkuyla başladı

Kartal Belediyesi tarafından organize edilen ve 6 gün sürecek olan “Bazı Zaferler Sonsuza Dek Kutlanır” etkinlikleri coşkuyla başladı.

Kartal

Kartal’ın okullarında hummalı çalışma

Yeni eğitim-öğretim dönemine sayılı günler kala Kartal’daki tüm okullarda boya, tadilat, temizlik, asfalt ve peyzaj çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Kartal

Kartal’da asfalt seferberliği

Kartal’ın Cumhuriyet Mahallesi’nde ki asfaltlama çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, vatandaşlarla da bir araya geldi.

Kartal

Kartal’da 6 gün 6 gece Zafer Bayramı kutlanacak

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü nedeniyle Kartal Belediyesi dev bir organizasyona imza atacak. 27-31 tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklere, Kartallıların büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Kartal

Kartal’da okullar yüz yüze eğitime hazırlanıyor

Yüz yüze eğitimin başlayacağı 6 Eylül öncesinde Kartal Belediyesi ilçedeki okullarda temizlik ve dezenfekte çalışmalarına hız verdi.

Kartal

Kartal’da anne ve kızı evde ölü bulundu

Kartal’da bir anne ve kızı kaldıkları evde ölü bulundu.

Kartal

Eren Erdem; “Kartal için çok güzel hizmetler yapılıyor”

CHP Kartal İlçe Örgütünün düzenlediği aşure programına katılan Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, Haber Kartal mikrofonlarına kısa bir değerlendirmede bulundu. Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in, Kartal için çok güzel hizmetler yaptığını vurgulayan Erdem, “Bizlerde başkanımızı desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Kartal

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı Yalı Mahallesi’nde aşure ikram etti

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı, Yalı Mahallesi’nde aşure programı düzenledi. İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek, yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı.

Kartal

CHP Kartal ilçe örgütü aşure dağıttı

CHP Kartal İlçe Örgütü, muharrem ayı nedeniyle Kartal Meydanı’nda aşure dağıttı. İlçe Başkanı Efendi Argunşah yaptığı konuşmada Kerbela şehitlerini andı.

Kartal

Kartal’da WhatsApp hattı ile sorunlar anında çözülüyor

Kartal Belediyesi’nin ilçede sorunlara daha hızlı çözüm bulmak için hayata geçirdiği Whatsapp ihbar hatta büyük ilgi görüyor

Kartal

Er meydanlarının efsane pehlivanları

Yağlı Güreşleri’nin efsane pehlivanları, yıllar geçse de hep hafızalarımızda yaşamaktadır. Onlar er meydanlarında ki başarıları ile, namlarıyla adlarını tarihe yazdırmış babayiğitlerdir. Yıllar geçse de er meydanlarında saygı, hürmet ve dua ile anılan onlarca pehlivanımız bulunmakta. Bizde sizler için, tarihe mal olmuş pehlivanlarımızı sizlere tanıtmak istedik.

Kartal

Modifiyeli araçlar Kartal’a renk kattı

Modifiyeciler ve Otomobilciler Derneği, 29 Ağustos’ta gerçekleştirecekleri büyük etkinlik öncesinde Kartal meydanında birbirinden güzel araçları sergilediler.

Kartal

Kartal’da binlerce kişiye aşure dağıtıldı

Muharrem Ayı’nda icra edilen Yas-ı Matem orucunun bitmesi nedeniyle Kartal Meydanında binlerce kişiye aşure ikramında bulunuldu.

Kartal

Buğra Kavuncu’dan Haber Kartal’a özel açıklama; “Bunlar bizi yıldırmaz”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Kartal meydanında, Kartal Belediyesi ve Kartal Cemevi Vakfı tarafından düzenlenen aşure dağıtım programına katıldı.

Kartal

Cihan şampiyonu Kara Ahmet bir ayıya karşı

Onlar cihana ün salan, birer kuvvet ilahları idi. Yaşadıkları devirlerde, yenmedikleri pehlivan bırakmamışlardı. Çok cesur ve güçlü idiler. İşte bunlardan biri. Kara Ahmet.

Kartal

Kartal Belediyesi ekipleri şehitliği gün yüzüne çıkardı

Kartal Belediyesi ekipleri selin en çok etkilediği Kastamonu’nun Bozkurt ilçesindeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Çalışmalar kapsamında ekipler mezarlıkların üzerindeki taş yığınlarını elleri ile temizlerken, anıtın içine dolan molozların aktarımını da getirdikleri iş makineleri ile yaptı.

Kartal

Kartal’da restoranda çıkan yangın hasara yol açtı

Kartal’da D-100 karayolu üzerinde bir balık restoranında başlayarak, bitişiğindeki hurdalık alana sıçrayan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Kartal

‘Yas-ı Muharrem’ anma programında Kartal’da duygu dolu anlar yaşandı

Hz. Hüseyin ve arkadaşlarının Kerbela’da katledilmesinin yıldönümünde nedeniyle Kartal Cemevi’nde gerçekleştirilen programda duygu dolu anlar yaşandı.

Kartal

Kartal’da korkutan yangın

Kartal’da, bir halıcı dükkanında çıkan yangın mahalle sakinlerinin panik yaşamasına neden oldu. Yangın itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi sonucu söndürüldü.

Kartal

Parklardaki yabani otlar temizleniyor

Kartal Belediyesi, parkların bakım ve yenileme çalışmalarının ardından cadde ve sokak kenarlarındaki yabani otlar için temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Kartal

“Kırk Çeşmeli” Yakacık

Yakacık’ın tarihi çeşmeleri şimdilerde bakıma muhtaç. Tarihe tanıklık eden bu çeşmelerin yetkili kurumlar acilen koruma altına alıp, bakımlarının yaptırıp gelecek nesillere bırakmalıdır.

Kartal

Kartal Belediyesi her canlının yanında

Kartal Belediyesi Sivil Savunma ekipleri Kastamonu’nun Bozkurt ilçesindeki sel felaketinden zarar gören her canlıya yardım ediyor. Ekipler sel felaketinde sahibelerini kaybeden kedilere mahsur kaldıkları evde ulaşarak mama ve su verdi.

Kartal

Vural Alp; “Kartalspor’un hak ettiği profesyonel liglere geri döneceğine inancının tam”

Kartalın sevilen İş İnsanı Vural Alp, Kartalspor Yönetim Kurulu Başkanı Binali Aydın’ın daveti üzerine Bulvarspor sahasındaki antrenmanı izledi.

Kartal

Gökhan Yüksel’den Geçmiş Olsun Ziyareti

Pendik Ali Baba Sultan Cemevi’ne geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen münferit saldırı nedeniyle Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Kartal

Gençlik Senfoni Orkestrası Yeni Üyelerini Arıyor

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi bünyesinde kurulan Gençlik Senfoni Orkestrası, yeni üyelerini bekliyor.

Kartal

Kartal Belediyesi ekipleri yaraları sarıyor

Kartal Belediyesi ekipleri yurdun dört bir yanında yaşanan doğal afetlerden kaynaklı mağduriyetleri gidermek için canla başla çalışıyor.

Kartal

Yenilenen parklara vatandaştan tam not

Kovid-19 salgını sonrasında vatandaşların en çok zaman geçirdiği park ve yeşil alanlar Kartal Belediyesi tarafından bakımı yapılarak yenileniyor. Yenilenen parklar vatandaşlar tarafından beğeniyle karşılanıyor.

Kartal

Gökhan Yüksel ve Ebubekir Taşyürek birlikte oruç açtı

Kartal Cemevi’nde Muharrem Ayı nedeniyle gerçekleştirilen oruç açma etkinliklerinin dördüncü gününde Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek birlikte oruç açtı.

Kartal

Hürriyet Mahallesi’nde birlik içinde oruçlar açıldı

Kartal’da bulunan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cemevi Kartal Şubesi (PSAKD)’nde Muharrem Ayı nedeniyle oruç açma etkinliği düzenlendi.

Kartal

Kartal Cemevi’nde, Muharrem Ayı’nın ilk orucu açıldı

Muharrem ayı ve Yas-ı Matem Orucu’nun ilki dualar işliğinde Kartal Cemevi’nde kovid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi.

Kartal

Başkan Yüksel’den “Muharrem Ayı” mesaj

20 Ağustos Hicri Yılbaşı, Muharrem Ayı ve orucunun başlaması nedeniyle Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel bir mesaj yayınladı.

Kartal

Kartal’da banklara sanatçı dokunuşu

Kartal’da sıcak havalarda vatandaşların nefes alıp, oturup dinlendiği banklar sanatçı dokunuşu ile daha keyifli bir hal aldı.

Kartal

Üniversite adaylarına ücretsiz hizmet

Milyonlarca öğrencinin ter döktüğü Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ardından şimdi de tercih heyecanı başladı. Kartal Belediyesi bu zorlu günlerde öğrencileri yalnız bırakmıyor.

Kartal

DEVA Partisi Kartal İlçesi ziyaretlerini sürdürüyor

DEVA Partisi Kartal İlçe Başkanı Av. İltan Ekmekçioğlu ve yönetim kurulu üyeleri ilçedeki yöre derneklerini ziyaret ediyor.

Kartal

Denetimler facianın önüne geçti

İstanbul Valiliği’nin yasakları doğrultusunda, Yakacık Aydos Ormanlık alanında gerçekleştirilen denetimler esnasında çıkan yangına anında müdahale edildi

Kartal

Başkan Yüksel, sel mağdurlarının yaralarını sarıyor

Van’ın Başkale ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından İBB heyetiyle birlikte bölgeye giden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel vatandaşların sorunlarını dinledi.

Kartal

Kartal’da sinek ve haşerelere karşı amansız mücadele

Yaz aylarında artan sivrisinek ve haşerelere ısırmalarına karşı Kartal Belediyesi tarafından ilaçlama çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Kartal

Aydos Ormanında tedbirler en süt seviyeye çıkartıldı

Yurdun birçok noktasında meydana gelen orman yangınlarından sonra Aydos Ormanında denetimler en üst seviyeye çıkartıldı.

Kartal

Vatandaş istedi belediye asfaltladı

Kartal Belediyesi bünyesinde oluşturulan Komşu İletişim Merkezi (KİMER) Saha Ekibinin hanelerde birebir gerçekleştirdiği ziyaretler sonrası sorunlar bir bir çözülüyor.

Kartal

Kartal Belediyesi, tüm imkanlarını seferber ediyor

Kartal Belediyesi ekipleri yangının ilk çıktığı andan beri acil bir şekilde bölgeye giderek çalışmalara katkıda bulunuyor.

Kartal

Kartal Belediyesi’nden Manavgat’taki orman yangınını söndürme çalışmalarına destek

Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı ve Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yangın söndürme çalışmalarına destek olmak üzere Manavgat’a hareket etti.

Kartal

Kartal’da tüm etkinlikler iptal edildi

Kartal Belediyesi, Antalya Manavgat, Muğla Marmaris başta olmak üzere ülkemizin farklı bölgelerinde meydana gelen yanlınlar nedeniyle ilçe genelindeki tüm etkinlikleri iptal ettiğini duyurdu.

Kartal

Kartal’da “Şiddete Karşı Barış Dili” konuşuldu

Kartal Belediyesi ile Çağdaş Edebiyat Kültür Sanat Eğitim Derneği tarafından organize edilen “Edebiyat Günleri”nin üçüncü etkinliği Esentepe Mehmet Ali Büklü Meydanı’nda gerçekleşti.

Kartal

Edebiyat Günleri’ne yoğun ilgi

Kartal Belediyesi tarafından organize edilen Edebiyat Günleri ile Türk edebiyatının önemli isimlerini ağırlıyor.

Kartal

Kartal’da “Edebiyat Günleri”nin ilk konuğu Ayşe Övür oldu

Kartal Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve 5 gün sürecek olan ‘Edebiyat Günleri’nin ilki Bayram Demirkol Parkı’nda gerçekleştirildi.

Kartal

Dragosta korkutan yangın

Dragos sahilinde sabah saatlerinde teknelerde çıkan yangın paniğe neden oldu.

Kartal

Kurban Satış ve Kesim Alanı Temizlendi

Kurban Bayramı’nın bitmesinin ardından Kartal’da kurulan Kurban Satış ve Kesim Alanı belediye ekipleri tarafından temizlenerek dezenfekte edildi.

Kartal

Başkan Yüksel; “Gazetecinin, özgür, tarafsız kalabilmesi meslek için evrensel etik kurallardır”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklamaya yaparak gazeteciler bayramını kutladı.

Kartal

Kartal AK Parti’den coşkulu bayramlaşma

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı Kurban Bayramı nedeniyle gerçekleştirdiği bayramlaşma merasimine çok sayıda vatandaş katıldı.

Kartal

Başkan Gökhan Yüksel’den duygulandıran ziyaret

Kurban Bayramı’nı Erzincan’da geçiren Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Başbağlar Köyü’nü ziyaret etti.

Kartal

Binlerce vatandaş ücretsiz servisten yararlandı

Kartal Belediyesi, bayram nedeniyle vatandaşların mezarlık ziyaretlerini ücretsiz olarak gerçekleştiriyor.

Kartal

Mezarlıklara ücretsiz ring servis

Kartal Belediyesi, vatandaşların mezarlık ziyaretlerini rahat yapabilmeleri için ücretsiz olarak ring servisler düzenliyor.

Kartal

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’den bayram mesajı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kurban Bayramı nedeniyle bayram mesajı yayınladı. Yüksel yayımladığı bayram mesajında dünyanın her yerindeki Müslümanlar için bağlılık, şükran ve hayırseverlik değerlerini tekrarlamak için önemli bir zaman olduğunu vurgulayarak; “Sevgi, nezaket ve dayanışma değerlerinin en üst düzeyde hissedildiği Kurban Bayramı’na ulaşmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

Kartal

Kartal’da besiciler tatilciler nedeniyle kurbanlık satamamaktan şikayetçi

Kurban Bayramı’na bir gün kala Kartal’da kurulan Kurban Pazarı’ndaki satıcılar mikrofonlarımıza dert yandı. Maliyetlerin yüksek olmasından dolayı fiyatların artığını belirten hayvan besicileri, bekledikleri satışları yapamadıklarını belirttiler.

Kartal

Gökhan Yüksel Erzincan’da

Kurban Bayramı nedeniyle baba ocağı Erzincan’a giden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, yerel ve ulusal basınla yemekte bir araya geldi.

Kartal

Kartal’da “15 Temmuz Demokrasi Nöbeti” tutuldu

15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. Yıldönümünde Kartal Kaymakamlığı’nın gerçekleştirdiği Demokrasi Nöbetinde onlarca vatandaş bir araya geldi.

Kartal

Kartal 15 Temmuz şehidini unutmadı

15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Şükrü Bayrakçı anısına, Kartal ilçe protokolünündü katıldığı bir program ile Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu.

Kartal

Kartal’da Mahalle Etkinlikleri’nde koronavirüs unutuldu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ara verilen Kartal Belediyesi’nin “Mahalle Etkinlikleri”, normalleşme süreciyle yeniden başlarken, evlerinde uzun süre kısıtlamalara maruz kalan vatandaşlar görevlilerin uyarılarına rağmen Kovid-19 tedbirlerini uygulamakta zorlandı.

Kartal

Kartallı muhtarların bayramı erken kutlandı

Kartal Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde ilçede hizmet veren 20 mahalle muhtarını tek tek gezerek bayramlarını kutladı.

Kartal

Kartal’da 3 mahallenin sorununa çözüm

Kartal’ın Yalı, Yunus, Topselvi mahallelerinin kullanabileceği Kültür Merkezi’nin inşaat çalışmalarına başlandı. Bu çalışma ile 3 mahallenin sorunu çözülmüş olacak.

Kartal

Fen işleri aralıksız çalışıyor

Kartal’ın 20 mahallesindeki yol yapım ve asfaltlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Kartal

Katliamın 26. Yılı Kartal’da anıldı

Bosnalı Müslümanların yaşadığı Srebrenitsa’da 26. Yıl önce gerçekleştirilen katliam Kartal’da düzenlenen törenle anıldı.

Kartal

Kartal’da hazırlıklar tamam

Kartal Belediyesi, vatandaşların sağlıklı ve güvenli bir ortamda ibadetlerini yerine getirmesi için kurduğu kurban pazarında ki hazırlıkları tamamladı.

Kartal

Yürüyen merdivenden ne istediniz

Kartal Çavuşoğlu Mahallesi’nde Vandalların yürüyen merdivene verdikleri hasar vatandaşların tepkisine neden oldu. Belediye yetkilileri ise merdivene zarar verenlerle ilgili gerekli cezayı almaları için yasal yollara başvurdu.

Kartal

Çocukların yaz eğlenceleri başlıyor

Kartal Belediyesi, kovid-19 salgını öncesindeki gerçekleştirdiği ‘Mahalle Etkinlikleri’ne yeniden start verdi.

Kartal

Başarılı sporcu Kartal Belediyesi için mücadele edecek

Kartal Belediyesi, 2014 yılında Edirne’de düzenlenen 653. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlık yarışında 3. olan Akdeniz Oyunları Şampiyonu, milli sporcu ve Serbest Güreş Genç Milli Takım Antrenörü Abdullah Güngör ile anlaşma imzaladı.

Kartal

Kartal’da yeşil alanlar çoğalıyor

Kartal Belediyesi, ilçedeki yeşil alan sayısını arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda belediye ilçedeki pek çok parkı yenilerken bir yandan da yeni parklar yapıyor.

Kartal

‘Ahşap Yakma Sanatı Gölge Oyunları’ Sergisi, sanatseverleri bekliyor

Sanatçı Yeliz Orakoğlu’nun ‘Ahşap Yakma Sanatı Gölge Oyunları Sergisi’ Kartal Belediyesi Fuaye Alanı’nda düzenlenen törenle gerçekleşti.

Kartal

Kartal’da Kabotaj Bayramı kutlandı

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 95. yıl dönümü, Kartal Belediyesi Dragos Su Sporları Merkezi’nde renkli görüntüler eşliğinde kutlandı.

Kartal

Muhtarlar toplantısında deprem vurgusu

Kartal Belediyesi tarafından ilçedeki muhtarların sorun ve taleplerinin dinlendiği ‘Muhtarlar Toplantısı’nın 140’ıncı Mehmet Ali Büklü Parkı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

Kartal

AK Parti Heyeti Uğur Mumcu Mahallesi’nde

AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek ve İlçe Yönetiminin her fırsatta gerçekleştirdiği mahalle gezilerinin son durağı Uğur Mumcu oldu.

Kartal

Eğitim gönüllüsüne Kartal’da hüzünlü veda

Kartal’ın ‘Eğitim Meleği’ olarak bilinen bölgenin sevilen simalarından Ülkü Bora, Soğanlık Aziz Mahmut Hüdai Camii’de kılınan cenaze sonrası dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Kartal

Kartal’da bir tesis daha açıldı

Kartal Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Atalar Mahallesi’ndeki Mehmet Ali Büklü Parkı Sosyal Tesisi vatandaşların hizmetine sunuldu.

Kartal

Kartal’da gençler için büyük bir proje hayata geçiriliyor

Kartal Belediyesi ilçe sınırları içerisinde eğitim gören öğrenciler için, Başkan Gökhan Yüksel’inden sicim vaatleri arasında yer alan projeyi hayata geçiriyor.

Kartal

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Gülcan Aydın; “Büyük bir aile olduk”

Haber Kartal olarak, mahalle muhtarlarımızın görüşlerini kamuoyuna aktarmaya devam ediyoruz. Kartal ilçesindeki muhtarları ziyaret edip onların görüş ve önerilerini sizlerle paylaşıyoruz. Bu haftaki konuğumuz Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Gülcan Aydın.

Kartal

Kartal’da her mahalleye çağdaş Temizlik İstasyonu

Temizlik işçilerinin fedakârca çalışmalarına Kartal belediyesi kayıtsız kalmadı.

Kartal

Ebubekir Taşyürek taksicileri ziyaret etti

AK Parti İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek, Kartal sokaklarını aşındırmaya devam ediyor.

Kartal

Piknikçilerin çöplerini temizlediler!

Kartal’ın sınırları içeresinde olan Aydos Ormanı’nda çevre gönüllüleri temizlik çalışmalı yaptı.

Kartal

Başkan Gökhan Yüksel Esnaf temsilcileriyle görüştü

Kartal’da sık sık esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Başkan Gökhan Yüksel, bu kez ise esnaf odaları başkanları ile bir araya geldi.

Kartal

Spor camiasından Başkan Gökhan Yüksel’e ziyaret

Moldova Milli Takımı eski teknik direktörü ve aynı zamanda Kartal Belediyesi eski başkanlarından Mehmet Ali Büklü’nün yeğeni Engin Fırat, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i, makamında ziyaret etti.

Kartal

Kartal MHP’den kan bağışı kampanyası

MHP Kartal İlçe Teşkilatı ve Kızılay işbirliği ile azalan kan stoklarının doldurulması amacıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.

Kartal

Kartal’da Kurban Bayramı hazırlıkları başladı

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Kartal Belediyesi nedeniyle ilçedeki kurban satışı ve kesim alanı için çalışmalara başladı.

Kartal

Kartal olası afetlere hazırlanıyor

Kartal Belediyesi, olası afetlere ilçedeki vatandaşları hazır hale getirmek için yürüttüğü programları hızlandırarak devam ediyor.

Kartal

AK Parti Kartal İlçe Başkan Yardımcısı Faruk Çak’ın mutlu günü

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı Tanıtım Medya Birim Başkanı ve İlçe Başkan Yardımcısı, Faruk Çak’ın kızı dünya evine girdi.

Kartal

Kartal’da evde ücretsiz sağlık hizmeti

Kartal Belediyesi, hastaneye gidemeyen yaşlı ve kanser hastaları için ücretsiz sağlık hizmeti sunuyor.