2. Kartal Kitap Fuarı Kapılarını Açtı

Anadolu Yakası’nın en kapsamlı kitap fuarı Kartal’da açıldı. 90 yayınevinin katıldığı 2. Kartal Kitap Fuarı’nda, yüzlerce yazar okuyucusuyla buluşma imkanı bulurken, birçok etkinlikte kitapseverlerin beğenisine sunulacak.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kartal Meydanı’nda 7000 m2’lik alanda kurulan Kitap Fuarı’nın açılışını Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, CHP Parti Meclisi Üyesi Müslüm Sarı, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mustafa Kul, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah ve ilçe yöneticileri, CHP Maltepe İlçe Başkanı Ali Cengiz Erol, Demokrat Parti Kartal İlçe Başkanı Eray Ekim, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Mahalle Muhtarları, Yazarlar ve çok sayıda kitapsever katıldı.

Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından Kartal Kelediye Başkanı Gökhan Yüksel, katılımcılarla birlikte yayınevi stantlarını tek tek gezerek, yayınevi yetkilileri ile sohbet ederek far hakkında bilgilendirmede bulundu.

Gökhan Yüksel; “Yaşasın Kültür Sanat”
Kültür sanat faaliyetlerine büyük önem verdiklerini belirten Kartal belediye Başkanı Gökhan Yüksel yaptığı konuşmada; “10 gün sürecek kitap fuarı bugün kapılarını açtı. Burada, gençleri, yetişkinleri çocukları görmek bana çok mutluluk veriyor. Yaklaşık 100 yayınevin bu fuara katılması bizleri onur veriyor. Önceleri insanlarımız TÜYAP’a giderlerdi. Anadolu Yakası’nda TÜYAP’ı andıran böyle bir organizasyonun olması bizlerde çaba içerisindeyiz. İnşallah o noktaya geliriz. Burada ayrıca birçok farklı etkinlikte gerçekleştireceğiz. Ben bir kez daha yaşasın Kültür Sanat diyorum” dedi.

Gökhan Zeybek; “Tüm kitapseverleri bu fuara davet ediyorum”
Kitap okumayı çok sevdiğini belirten CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek ise yaptaığı açıklamada; “İstanbul’da büyük kapsamlı olarak TÜYAP kitap fuarı vardı. Ama yerel yönetimler eliyle gerçekleştirilen en büyük Kitap Fuarı’nı geziyoruz bugün burada. Çok sayıda yayınevi var. Son dönemlerde ekonomik koşullar nedeniyle insanların kitaba ulaşması güçleşti. Ama yayınevlerine ayrıca teşekkür etmek istiyorum. İnsanların okuması için büyük fedakarlıklar gösteriyorlar. Benim gençlere tavsiyem, bu fuar alanına gelip her görüşten kitabı alıp okusunlar. Geleceğimizi güçlü temellere oturtmak istiyorsak mutlaka okumalıyız” dedi.

Akif Hamzaçebi; “Ne kadar çok okursak o kadar ileride oluruz”
CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ise yaptığı açıklamada; “Kartal Belediyemizi kutluyorum. Çok hayırlı bir iş yapıyor. Ne çok kitap okursak memleket için o kadar iyi iş yapmış oluruz. Ne kadar çok okunursa, toplum olarak çok daha ileriye gideriz. Pandemi sürecinde ben çok kitap okudum. Ben buradan kitapseverlere ayrıca Cemal Süreyya’nın Sevda Sözleri kitabını okunulmasını tavsiye ederim”

Söyleşi, İmza Günleri, Tiyatro ve Konser gibi birçok etkinliğin gerçekleştirileceği Kitap Fuarı 10-19 Haziran tarihleri arasında Kartal Meydanı’nda saat 10:00 – 22:00 saatleri arasında açık olacak.

Yorumlar kapalı.