6’lı Masa Kartalda Toplandı

Millet İttifakını oluşturan 6 siyasi partinin genel başkan yardımcıları, Kartal’da “Neden Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem?” konulu toplantıda bir araya geldi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kent Kültürü ve Demokrasi Derneği Başkanı Metin Ağırman’ın organize ettiği toplantı şehitler uğruna bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Moderatörlüğünü Hukukçu Ece Güner Toprak ve Gazeteci Yazar Dr. Sedef Kabaş’ın yaptığı “Neden Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” başlıklı toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Av. Muharrem Erkek, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Mustafa Yeneroğlu, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Şahinalp, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sefer Üstün, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Bülent Kaya konuşmacı olarak katıldı.

Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel yaptı. Toplantıya ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Gökhan Yüksel; “Bizler belediye başkanı olarak halkın ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen birer insanlarız. Ama ülkenin gidişatı herkesi olduğu gibi bizleri de ilgilendirmektedir. Doların 17 lirayı bulduğu bir yerde, biz nerede yanlış yaptığımızı birazdan buraya gelecek olan değerli başkan yardımcılarımız cevaplayacaklardır. Bu zor günleri aşmak noktasında hepimize görevler düşmektedir” dedi.

Daha sonra 6’lı masayı oluşturan siyasi partilerin genel başkan yardımcıları kürsüye çıkarak, güçlendirilmiş parlamenter sistemin neden gerekli olduğunu anlattılar. İki bölüm halinde gerçekleştirilen toplantı soru-cevap şeklinde devam etti. Toplantı toplu resim çekilmesinin ardından son buldu.

Yorumlar kapalı.