AK Parti Kartal “Fidanlar ve Çınarları” Buluşturdu

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı, Babalar Günü nedeniyle geleneksel hale getirdiği Futbol Turnuvası’nda renkli görüntüler oluştu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti Kartal İlçe Teşkilatı, Babalar Günü nedeniyle “Fidanlar ve Çınarlar Buluşuyor” etkinliğiyle Babalar Günü’nü kutladı. AK Parti Kartal İlçesi Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, Gençlik Kolları Başkanlığı ve Sosyal Politikalar Başkanlığı’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği etkinlik 20 Haziran günü saat 20.00-21.00 saatleri arasında Topselvi’de bulunan Oksijen Halı Saha tesislerinde gerçekleşti.

“Fidanlar ve Çınarlar Buluşuyor” etkinliğine AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek, AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Kartal Belediyesi AK Partili Meclis Üyeleri, Mahalle Birim Başkanları, İlçe Yöneticileri, Topselvi Mahalle Muhtarı Ahmet Önal ve partililer katıldı.

Katılımın yoğun olduğu geleneksel futbol karşılaşmasında, babalar ve çocukları tarafından oluşan takımlar maç yaparak, zevkli dakikalar geçirdi. Neşeli bir atmosferde gerçekleştiren etkinlikte, babalar ve oğulları arasında kıyasıya bir mücadelede sergilendi.

Bütün babaların “Babalar Günü”nü kutlayan AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek yaptığı konuşmada; “Değerli dostlarım, babalar bizim medeniyetimizde çınarlarla özdeşleştirilir. Bizim ecdadımız fetettiği yerlerde ilk önce çınar dikerlermiş. Bunun anlamı ise biz burada kalıcıyız demek. Bu anlamda bizim milletimizin babalarına çınar ismini vermesi de bu açıdan çok anlamlıdır. Buradaki her birimizin diktiği ve ebediyete kadar yaşattığı bir çınar vardır ki o çınarlar babalarımızdır. Bu vesileyle bütün babaların babalar günü tebrik ediyorum. Burada özellikle şehit babalarımızı rahmetle anıyor onlarında babalar gününü kutluyorum” dedi.

İlçe Başkanı Taşyürek konuşmasının sonunda programda emeği olan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

Programa sonradan dahil olan AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram ise yaptığı konuşmada; “Bu anlamlı gün için güzel bir etkinlik oldu. Babalarımızın, Annelerimiz her zaman hatırlanmalı. Onların hakkı ödenmez. Bütün babalarımızın ellerinden öpüyorum. Bu vatan için canlarını veren şehitlerimizin de babalarının ellerinden öper hürmetlerimi sunarım. Böylesi güzel etkinliklerde tekrar buluşmak dileğiyle hepinizi saygılar sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, turnuvaya katılan babalar ve gençlere madalyaları takdim edildi. Sonrasında baklava ikramı yapıldıktan sonra toplu resim alınarak programa son verildi.

Yorumlar kapalı.