AK Parti’den “Okullar Yeşillendiriliyor” Projesi

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından yürütülen “Okullar Yeşillendiriliyor” projesi kapsamında Kartal’ın Soğanlık semtinde bulunan Şehit Oktay Karakelle İmam Hatip Ortaokulu’nda ağaç dikme etkinliği düzenlendi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti İstanbul İl Örgütünün organize ettiği projeye, İl Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı ve Orman İl Müdürlüğü de destek veriyor. Kartal’da bulunan Şehit Oktay Karakelle İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleştirilen etkinliğe AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek ve yönetim kurulu üyeleri, İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay, Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin, Kartal Belediyesi AK Partili Meclis Üyeleri, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Ağaç dikimi öncesinde bir konuşma gerçekleştirilen AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek, çevreyi korumanın insan hayatındaki önemine vurgu yaptı. Taşyürek konuşmasında; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ekibinin çalışmaları sonucunda Türkiye ağaçlandırma çalışmalarında Avrupa’da birinci, dünyada ise dördüncüyüz. İnşallah burada gördüğümüz çocuklarımız için daha çok ağaçlandırma yapacağız, daha çok fidan dikeceğiz. Bu çalışmalarımız sonucunda bizden sonra gelecek olan nesillere güzelce yaşamaları için emanet edeceğiz” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay ise ağaçlandırma konusunda yapılan çalışmaları anlattı. Altunay yeşile olan özlemin hiçbir zaman bitmeyeceğini belirttiği konuşmasında; “Ülkemize birçok eserler kazandırıyoruz ama insanlarımıza en fazla hangi hizmetimizi beğeniyorsanız diye sorsak herhalde, inanıyorum ki bu diktiğimiz ağaçlardır, yaptığımız şehir ormanlar, millet bahçeleri, yeşillendirdiğimiz okullardır diye çıkar. Yeşile olan özlemimiz hiç bitmesin. Çünkü yeşile olan özlemimiz bitmezse, yeşil tekrar çoğalmaya devam eder” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte konuşan Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz ve Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin ise ağaçlandırma çalışmalarının önemine vurgu yaparak, gelecek nesillerine daha yeşil bir dünya bırakılması gerektiğinin altını çizdiler.

Konuşmaların ardından öğrencilerin sergiledikleri uzak doğu sporları büyük beğeni ile izlendi. Gösterilerin ardından kurdele kesimi yapılarak, okulun bahçesine Orman Bölge Müdürlüğü tarafından getirilen ağaçların dikimi gerçekleştirildi. Ağaç dikiminin ardından satranç takımı ve çam fideleri öğrencilere dağıtıldı.

Yorumlar kapalı.