Aydos Orman Yolu genişletildi; Yakacık-Kurtköy-Sultanbeyli trafiği rahatlayacak

Kartal Yakacık ve Pendik Çamlık bölgesinde yer alan binlerce vatandaşın özellikle Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanına ulaşımında ve diğer bölgelere mesafeyi kısalttığı için sık kullanılmaya başlanan yolun Pendik tarafında kalan bölümü genişletildi. Yolun önümüzdeki hafta başında açılması planlanıyor.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kartallı vatandaşların sıkça kullandığı orman yolunun dar ve bakımsız olması araç sahipleri için risk teşkil ederken sıkça kazalara neden olmakta.

Pendik Belediyesi ekipleri yolun kendi sınırları içerisinde kalan bölümünde genişletme çalışmalarını tamamlayarak önümüzdeki hafta başında vatandaşların hizmetine sunacakları bilgisini verdiler.

Pendik Belediyesi ekipleri, bazı bölgelerde genişliği 5 metreye kadar düşen yolu 8 metre genişletti. Yolda hava ve zemin şartlarına dayanıklı 4 katmanlı yol imalatı yapan ekipler çalışmaları tamamlayarak Aydos Orman Yolu’ndaki kaza riski minimuma indirmiş oldu.

PENDİK BELEDİYESİ; “AMAÇ VATANDAŞA DAHA İYİ HİZMET”

Yol çalışmalarını yerinde inceleyen Haber Kartal’a açıklamalarda bulunan Pendik Belediyesi Fen İşleri yetkilileri, orman yolunun dar olmasından dolayı sıkça kazaların meydana geldiği belirtildi. Yolun bazı bölümleri için Orman Bakanlığı ile iş birliği içinde kimi ağaçların tahliyesinin gerçekleştirildiğini belirterek; “Bu yol, Kartal’dan Kurtköy, Havaalanı ve Sultanbeyli bölgesine gitmek isteyenlerin çok sıkça tercih ettikleri bir güzergâh. Kestirme yol olarak adlandırılan bu yolda Pendik Belediyesi sınırları içerisinde kalan bölümünü 2 gidiş 2 geliş olmak üzere 4 şeritli bir yol haline getirerek yaşanan kazaları minimuma indirmiş olacağız” ifadelerini kullandılar.

KARTAL BÖLGESİ’NDE ŞAHIS ARSALARI ENGEL TEŞKİL EDİYOR

Kartal Belediyesi sınırları içerisinde kalan yolda şahıs arsalarının çok olmasından dolayı süreç yavaş ilerliyor. Kartal Belediyesi Fen İşleri yetkilileri ise yaptıkları açıklamada; “Bu yolun genişletilmesi ve daha güvenli hale getirilmesi için daha önceki dönemlerde sözlü olarak müracaatlarda bulunduk. Ama Kartal sınırları içerisinde kalan bölümde şahıs arsalarının çok olmasından dolayı kimi sorunlar yaşanıyor ve süreç yavaş ilerliyor. Son olarak İBB, Ulaşım Daire Başkanlığı ile de surecin hızlanabilmesi adına bahse konu parsellerle ilgili görüşmeler yapılmaktadır. Bizde bir an önce sürecin hızlanmasını, önümüzdeki engellerin kaldırılmasını bekliyoruz. Bu sorunları aştıktan sonra Kartal bölgesinde kalan yolun da hızlı bir şekilde yapılmasını planlıyoruz” ifadelerini kullandılar.

Yorumlar kapalı.