Balkanlılardan Kartal’da Coşkulu Gece

Balkanlar Kültür ve Dayanışma Derneği, kuruluşunun 30. Yılını, seçkin konukların katılımıyla Kartal’da coşkulu bir gece kutladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pandemi nedeniyle ertelenmek zorunda kalan 30. Yıl kutlamasına çok sayıda davetli katıldı. Uğur Mumcu Mahallesi’nde bulunan Sidelya Düğün salonunda gerçekleştirilen kutlamaya dernek başkanı Olcay Özgün ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Milletvekili Akif Hamzeçebi, CHP Balkanlılar Masası Yetkilileri, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın ve Cengiz Türkmen, CHP Kartal İlçe Başkanı Egendi Argunşah ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti İlçe Yöneticileri, Saadet Partisi Kartal İlçe Başkanı Murat Çeker, Demokrat Parti Kartal İlçe Başkanı Eray Ekim, İYİ Parti İlçe Yöneticileri, Deva Partisi Kartal İlçe Başkanı İltan Ekmekçioğlu, Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri, STK Temsilcileri, Balkan ülkelerinden Belediye Başkanları, Milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konukların salonu doldurmasının ardından gece ilk olarak Balkanlı gençlerden oluşan halk oyunları ekiplerinin gösterisi ile başladı. Gençlerin sergiledikleri oyunlar davetliler tarafından büyük beğeni ile izlendi.

Balkan danslarının ardandan 30’uncu kuruluş yıldönümü nedeniyle dernek başkanı Olcay Özgün bir konuşma gerçekleştirdi. Derneğin kuruluş amacını anlatan Özgün; “Üyelerimizin destekleri ile Türkiye ve Balkanlar arasında bir köprü kuran derneğimiz, yapmış olduğu program ve projeler ile Kartalımızda ve Balkanlarda çok önemli bir sivil toplum örgütü olduğunu kanıtlamıştır” dedi.

Kartal Belediyesi’nin desteği ile yapılacak olan Naim Süleymanoğlu anıtına özel vurgu yapan Başkan Özgen; “Naim Süleymanoğlu’nun adına yakışacak bir anıtın ve parkın yapımı için Kartal Belediyesi kapsamlı bir çalışma başlattı. Bu çalışma bittiğinde inşallah yine hep birlikte parkımızın açılışını yapacağız” ifadelerini kullandı.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen geceye katılan Başkan Yardımcısı İmam Aydın ise yaptığı konuşmada; “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Balkanlı vatandaşlarımızın her zaman yapında olacağız” dedi.

Son olarak söz alan CHP Milletvekili Akif Hamzaçebi ise, Balkanlı vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti için önemine vurgu yaptı. Hamzaçebi; “Balkanlardan gerçekleşen büyük göç Türkiye Cumhuriyeti’ne çok büyük katkı sağlamıştır. Büyük bir kültür bizim topraklarımıza gelmiştir. Gelen yurttaşlarımızın bazı alanlarda sergiledi büyük başarılar göğsümüzü kabartmıştır” dedi.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından, 30. Yıl nedeniyle pasta kesildi. Birçok seçkin konuğun Türk bayrakları eşliğinde coşkulu bir şekilde pasta kesilmesinin ardından sanatçı Rumeli Ekrem sahne aldı. Geceye katılan vatandaşlar sanatçı Rumeli Ekrem’in söylediği Balkan ezgileri eşliğinde neşeli gece geçirdiler.


Yorumlar kapalı.