Başkan Gökhan Yüksel; “TÜİK’te yaşanan gelişmeler bizleri endişelendiriyor”

Kartal Belediye Meclisi Haziran Ayı birinci oturumunu Belediye Başkanı Gökhan Yüksel başkanlığında gerçekleştirdi. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, yaptığı açılış konuşmasında artan maliyetlere dikkat çekti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel Başkanlığı’nda toplanan meclis toplantısına ABD’deki FRC Uluslararası Robot Yarışması’nın “En İyi Takımı” seçilen Kartal Atalar Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Göktürkler Robot Takımı misafir oldu. Başarılı Öğrencilere tebrik eden Başkan Yüksel, öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmeleri için her türlü desteği vereceklerinin altını çizdi.

Öğrencileri kutladıktan sonra meclisi bilgilendiren Başkan Yüksel, sürekli artan maliyetlere dikkat çekti. Başkan Yüksel yaptığı konuşmada; “Yıla girdiğimiz andan itibaren maliyet artışları devam ediyor. Bu artışlar hepimizi olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Pandemiden çıkmanın mutluluğunu yaşarken art arda gelen ekonomik anlamdaki maliyet artışları komşularımızın etkilendiği en büyük konu. Bu anlamda komşularımızla sosyal politikalarımızı geliştirmeye hem ücretsiz hizmetlerimizde hem de dayanışma içerisinde bulunduğumuz projelerimizle onların yanında olmaya çalışıyoruz. Bu anlamda belediyemizin yapmış olduğu Aşevi ve Gıda Bankası, Kartal’ın iyilik ve dayanışma hareketine en güzel örnektir” dedi.

“TÜİK’in rakamları korkutucu boyuttadır”
TÜİK’teki yaşanan gelişmelere de değinen başkan Yüksel; “Tabi bu artışlara yetişmekte zorlandığımız süreçte TÜİK’te yaşanan gelişmelerde bizleri endişelendiriyor. Ard arda gelen rakamların ardından istifalar ve bölge müdürlüğünün tekrar yer değişikliği de bu rakamların acaba daha da ilerde olduğunu düşündürüyor. Şu an açıklanan enflasyon yüzde 73,50 civarında. TÜİK’in bu verileri bile korkutucudur. İnşallah bu ekonomik buhranın içerisinden hep birlikte çıkmanın yolunu bulacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Yüksel’in konuşmasının ardından gündem dışı söz alan AK Parti Meclis Üyesi Nizamettin Altıntaş ise yaşanan ekonomik sıkıntıların yurt dışı kaynaklı olduğunu savundu. Altıntaş konuşmasında, enerji ithal eden bir ülke olmamız nedeniyle yurt dışı kaynaklı bir ekonomik sıkıntı çekildiğini ve bu ekonomik sıkıntılarında yine AK Parti tarafından giderileceğinin altını çizdi. Altıntaş ayrıca, belediye yönetimini de eleştirerek böylesi bir süreçte emlak vergilerine yapılan zamlarının çok yüksek olduğunu belirtti.

Son olarak söz alan CHP Meclis Üyesi Orhan Budak ise yaptığı konuşmada çevre sorunlarına dikkat çekti. Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar hakkında meclisi bilgilendiren Budak; “İnsanların doyumsuzluğu hırslarının bu iklimleri değiştirdiğinin farkına varmalıyız” dedi. Budak ayrıca yaşanan savaşların da çevreyi yok ettiğini, savaşanların değil masum halkların ve çevrenin bu gelişmelerden olumsuz etkilendiklerini vurguladı.

Yapılan konuşmaların ardından gündem maddeleri oylanarak meclis toplantısı sona erdi.

Yorumlar kapalı.