CHP Meclis Üyesi Önder Turmuş; “Burası AK Parti’nin arka bahçesi olmuştur”

Kartal Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısının söz alan CHP Meclis Üyesi Önder Turmuş, AK Partili üyelerin “CHP’nin kodları” söylemini eleştirerek, Büyükada’da TÜVGA ve İBB arasında yaşanan tahliye sorununu gündeme getirerek eleştirilerde bulundu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önder Turmuş’un konuşmasının satır başları şöyle;

Yasin Börü’yü bizde anıyoruz. Abubekir Dağı’ın konuşmasında Kürtlerin tek sorunu PKK’dır dedi. Bir Büyükşehir Belediye seçimi için Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkarmaya veya Öcalan’ın mektubunun okutulması. Burada bunu söylüyorsunuz ama halkın karşısında yaptıklarınızla arada dağlar kadar fark var.

Asgari ücret konusunda Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemine nasıl gelindiyse 3600 ek gösterge olayında da yapılan açıklamalar gösteriyor ki yine genel başkanımızın dediğine gelecekler. Bundan dolayı bu konunun mimarı genel başkanımızı tekrar tebrik ediyorum.

Biz havalimanı yapılmasına karşı değiliz, mevcutta altında metro olan bir havalimanı varken şu an ciddi ulaşım sorunu olan havaalanına karşıyız. Biz köprülere karşı değiliz, biz Avrasya Tüneli’nden geçerken 46 TL ödemeye karşıyız. Eminim sizde karşısınız ama siyasi istikbal nedeniyle sesinizi çıkartamıyorsunuz. Deniz Taksi 250 TL dedi arkadaş. Keşke dersinizi çalışsaydınız. Deniz Taksiye 11 kişi biniyor. O miktar da 11 kişiye bölünüyor. Bunu da bugün burada öğrenmiş oldunuz.

Aslında arkadaşların konuşmalarının en ağır yeri CHP’nin kodlarınız söylemidir. Ben şimdi AK Parti ve Vakıfların kodlarını size biraz izah edeceğim. Şu resimde gördüğünüz Büyükada İskelesinin üst katı. Burası İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları tarafından 2018 yılında TÜVGA vakfına 10 yıllığına 2 bin lira bedelle kiralanmış ve üçüncü kişilere devredilmiştir. Dün bende oradaydım. Biz oradayken TÜVGA Genel Başkanı basın açıklaması yaptı ve dedi ki ‘biz burada kesinlikle kiraya vermedik, kesinlikle buradan kimse faydalanmadı’ dedi. Bu resimde gösteriyor ki başka bir yerlere kiraya verilmiş. Bu fotoğraf için 2016 yılı deniyor ama o tarihte garsonlar ne hikmetse maske takıyor.

TÜVGA’nın kiraladığı yerde AK Parti Adalar Kadın Kolları sünnet töreni düzenliyor. Burası AK partinin arka bahçesi olmuştur.

Şimdi sırasıyla gidersek 7 şubat 2020’de Şehir Hatları bir yazı yazarak üçüncü kişilere verildiğini yazıyor. Doğal olarak sözleşme feshedildiği için İBB’nin eline geçiyor. İBB 11 Eylem 2020 tarihinde TÜVGA’ya ihbarname çekerek 7 gün içinde tahliye edilmesini istiyorlar. Daha sonra mahkeme süreci bir dizi işlemlerle devam ediyor.

Nasıl olurda bir Kaymakam yargının önünde engel olur diye bana baktığınız hissediyorum. Bende bu merakla araştırdığım da AK Parti 2015 Aksaray Milletvekili Aday Adaya şu anki Adalar Kaymakamı. Şu an aday adaylığını değil adaylığını garantilemek için bunları yapıyor.

Böyle yüzlerce ne olduğu belirsiz vakıf bizlerin vergileriyle besleniyor. Kamu kaynaklarına bir sülük gibi yapışmış vaziyette. Hortumlarını kestiğimizde de nasıl bir hal aldıklarını dün gördük. Biz milletin hakkını korumaya devam edeceğiz. Bizim olanı onların işgalinden alıp halkın hizmetine sunacağız.

Yorumlar kapalı.