Esentepe Mahallesi Çok Haraketli

Esentepe Mahallesi’ndeki bayanlar, sabah spor yaparak güne merhaba diyor. Mahalle Muhtarı Ramazan Kula’nın girişimleri neticesinde hayata geçen sabah sporlarına bayanların yoğun ilgi gösteriyor.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İBB Spor İstanbul Açık Alan Antrenörü Sibel Baygür yönetiminde yapılan sabah sporları Mehmet Ali Büklü Parkı’nda haftanın üç günü gerçekleştiriliyor. Yaşlısından gencine çok sayıda bayanın katıldığı sabah sporları ile hem sağlıklı bir yaşamın ilk adımları atılıyor hem de mahalle sakinleri arasında kaynaşmayı sağlıyor.

Spor yapmaya katılan bayanlarla çok güzel bir atmosfer yakaladıklarını belirten antrenör Sibel Baygür; “Pandemi sürecini yaşadığımız bu süreçte açık alanda spor yapmak daha çekici hale geldi. Kapalı ortamlarda insanlarımız daha tedirgin oluyorlar. Açık alana daha fazla ilgi var. Bizde bunu değerlendirerek Muhtarımız Ramazan Kula ve İBB Spor İstanbul’un ortak çabaları sonucunda çok güzel bir atmosfer yarattık” dedi.

Havaların soğumasına rağmen katılının çok olduğunun belirten Baygür; “Burada zevkli bir ortamda spor yapıyoruz. Sporun yanı sıra mahalle sakinleri burada birbirlerini tanıdılar. Daha önceden sadece merhaba dediği yan komşusuyla burada beraber spor yapıyor, kahvaltı yapıp kaynaşıyor. Bede bu mahalle sakini olarak insanlarımızı daha iyi tanıdım. Güzel bir atmosfer yarattık” ifadelerini kullandı.

Her yaş grubuna uygun spor çalışmalarını yaptıklarının altını çizen Baygür; “Buz burada herkese uygun hareketler yapıyoruz. Bayanların evlerinden çıkmasını istiyoruz. Evde televizyon karşısında zaman geçirmek yerine uzman antrenör eşliğinde açık alan etkinliklerine katılsınlar. Harekette hayat vardır.” Dedi.

Sabah sporuna ilk kez katıldığını belirten Nezehat Karadağ isimli bayan ise; “İlk kez katıldım ve çok hoşuma gitti. Bundan sonra sürekli katılacağım” dedi. Saadet Sarıbayır isimli bayan ise; “Sabah sporlarını çok beğeniyorum. Bu ortamı yaratan İBB Başkanı İmamoğlu, spor Hocamız Sibel Bayır ve Muhtarımızım Ramazan Kula’ya çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Her sabah sporlara katıldığını belirten Serap Arslan isimli bayan ise; “Güne enerjik bir şekilde başlıyoruz. Bayan arkadaşlarımız çocuklarını okula eşlerini işe gönderdikten sonra gelip burada spor yaparak bedenlerine yatırım yapsınlar” dedi.

Muhtar Ramazan Kula;
Konuyla ilgili Haber Kartal’a açıklama yapan Mahalle Muhtarı Ramazan Kula ise; “Mahallemizdeki bayanların bu yöndeki taleplerini bildiğimiz için çalışmalarımızı yapıp böyle bir ortam yarattık. Profesyonel spor hocaları eşliğinde sabah sporlarımıza başladık. Açıkçası katılımın bu kadar olacağını tahmin etmemiştim. Soğuk havalara rağmen bayanlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Haftanın üç günü başta Mehmet Ali Büklü parkı olmak üzere farklı noktalarda da sabah sporları yapılıyor” dedi.

Mahalledeki erkek vatandaşlarımız içinde bir etkinlik düşündüklerini belirten Muhtar Kula; “Mahallemizde bulunan İMKB Meslek Lisesi ile temas halindeyiz. Orada spor salonu bulunuyor. Yetkili birimlerden gerekli malzemeleri talep ettik. O malzemelerin geldiği zaman orada da ekstra spor çalışmalarımız olacak” ifadelerini kullandı.

Esentepe Mahallesi’nde çok büyük bir enerjinin olduğunu vurgulayan Kula; “Biz bu enerjiyi keşfettik. Bugün burada bunu görüyoruz. Bundan sonra daha çok şeyler yapacağız” dedi.

Yorumlar kapalı.