Kartal Belediyesi Çevre İçin Farkındalık Yaratıyor

Kartal Belediyesi, Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında farkındalık yaratmaya devam ediyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kartal Belediyesi tarafından dün Kartal Meydanı’nda şölen havasında gerçekleştirilen etkinliğin ardından bugün ise dalgıçlar tarafından dip temizliği yapılıp sahil şeridi temizlendi. Etkinliğe Kartal Belediyesi Başkan yardımcısı Cengiz Türkmen, Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Deniz Karacan, Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Mukadder Gürcan, Mahalle Muhtarları, STK’lar, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sabah saatlerinde Dragos Sahilinde bir araya gelen çevre gönüllüleri ilk önce sahil şeridinde çevre temizliği yaptılar. Kartal Belediyesi temizlik işçileri tarafından gerçekleştirilen çevre temizliğine Başkan Yadımcısı Cengiz Türkmen, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Deniz Karacan, Mahalle Muhtarları ve öğrenciler katıldı.

Çevreye karşı farkındalık yaratmak için çalıştıklarını vurgulayan Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Deniz Karacan yaptığı konuşmada; “Bugün denizlerimizin kirletilmemesi için öğrencilerimizle birlikte farkındalık yaratmak adına Marmara Denizi’ne sahip çıkıp dip temizliğini gerçekleştiriyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan Kartal Belediyesi Başkan yardımcısı Cengiz Türkmen ise; “Hızla kirlenen doğamıza karşı, bizler belediye olarak tüm toplum katmanlarıyla kimi etkinlikler yapmaktayız. Bildiğiniz üzere denizlerimiz müsilaj vardı. Bu müsilajın sebebi ise insan faktörüydü. Denizi o kadar çok kirlettik ki deniz sonunda kustu. Bundan hepimiz etkilendik. Bu anlamda çevre duyarlılığını arttırmak, farkındalık yaratmak için dalgıçlarımızla dip temizliği yapacağız. Bu çalışmaların tüm toplum tarafından benimsenip, çevremize karşı özen göstermemiz gerektiğini belirtmek istiyorum” dedi.

Konuşmaların ardından dalgıçlar denizin dibinde temizlik yaptılar. Kısa süre içerisinde yapılan temizlikte, pet şişiler, içki şişeleri, çadır ve çok sayıda atık çıkartıldı.

Yorumlar kapalı.