Kartal Belediyesi minik dostlar için büyük bir adım atıyor

Kartal Belediyesi, sokak hayvanlarının rehabilitasyonu kapsamında Veteriner Müdürlüğü’nün daha iyi hizmet vermesi için yeni binasının çalışmalarına başladı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün, arazisi içerisinde yapımına başlanan yeni binanın kısa zamanda tamamlanıp sokak hayvanlarının barınma, tedavi, aşılama, kısırlaştırma işlemlerinin kolayca yapılabileceği bir merkez haline getirilecek.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, seçim vaatleri arasında da yer alan Yeni Veteriner Müdürlüğü Binasındaki çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Gökhan Yüksel’e Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda veteriner hekim olan Oktay Aksu, Başkan Yardımcılarından Adem Uçar, İmam Aydın, Ali Apaydın, Cengiz Türkmen, Birim Müdürleri, Meclis Üyeleri ve mahalle muhtarları eşlik etti.

Çalışmaları yakından takip eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel yaptığı açıklamada; “Bizim veteriner hizmetlerini daha iyi koşullarda hizmet vermesi için bir çabamız vardı. Bunun için bütün ekibimiz çalıştı ve bir proje hazırladılar. Bugün o projenin ilk adımını atıyoruz. Bu projenin gerekliliğini bizim oluşturduğumuz Komşu İletişim Hattı’ndan aldığımız dönüşlerden çok rahat görebildik. Bunun içinde tesisimizin daha modern bir hale getirilmesi için arkadaşlarımızın çalışmaları vardı. Bugün burada bunun için bir aradayız” ifadelerini kullandı.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı ve veteriner hekim olan Oktay Aksu yaptığı açıklamada; “Başkanımız Gökhan Yüksel’in seçim vaatleri kapsamında sokak hayvanlarının rehabilitasyonu kapsamında bugün burada bunun kazmasını vuruyoruz. Bu binamızda her türlü operasyonları yapabileceğimiz bir rehabilitasyon merkezimiz olacak. Yeni çıkan bir yasayla ilçe belediyelerine barınak zorunluluğu getirildi. Bununla ilgili Orman Bakanlığı ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. İnşallah 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde hem bu tesisimizin hem de barınağımızın açılışını yapmış olacağız” dedi.

Yorumlar kapalı.