Kartal Belediyesi yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi

Kartal Belediye Meclisi 2022 yılının ilk toplantısını Belediye Başkana Gökhan Yüksel başkanlığında gerçekleştirdi. Yeni yıl için iyi niyet temennisinde bulunan Başkan Yüksel; “Bütün kurumlarımız açısından zorlu bir yılı geride bıraktık. Ama 2022 yılından her anlamda umutluyuz. Bunların üstesinden gelmek zorundayız. Zorlu süreçlere rağmen Kartallı komşularımızın mutluğu için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Belediye olarak geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda ihtiyacı olan vatandaşlarımızın yanında olacağız” dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Gökhan Yüksel’in ardından söz alan AK Parti Meclis Üyesi Nizamettin Altuntaş gündem dışı konuşma yaptı.

Altındaş; Kartal hak ettiği vizyona, misyona ulaşsın”
Sayıştay raporlarındaki kimi raporları gündeme taşıyan Altındaş yaptığı konuşmada; “Kartal Belediyesi kimi ihaleleri pazarlık usulü yapmaktadır. Bu yöntemde belirli bir kriter olmadığı için yeterli gelir elde edilememekte ve belediyenin de zarara uğraması söz konusu olacaktır” ifadelerini kullandı. Belediyenin kimi gelir ve gider kalemlerinin iyi yönetilemediğinin altını çizen Altındaş; “Artık Kartal hak ettiği vizyona, misyona ulaşsın. 13 Yıldır Kartal’da arzu ettiğimiz yatırımı, projeleri göremedik. Kartal içinden çıkan 5 belediyenin gerisinde kaldı” dedi.

Mustafa Oktay Aksu; “Hep birlikte Kartal’ı kalkındıralım”
Daha sonra söz alan CHP Meclis Üyesi Mustafa Oktay Aksu ise yapılan eleştirilere cevap verdi. Aksu yatığı konuşmada; “Eleştiri yaparken elimizi vicdanımıza koymalıyız. Belediye olarak 2022 yılına girerken geriye dönük personelimize yapmadığımız bir ödeme bulunmamaktadır. 2018-2019-2020 yıllarında giderleri aynı tutmayı başarmış bir yönetim var. Başlattığımız ve devam eden projelerimizin hepsini bir kısmını bu yıl bir kısmını ise 2023 yılında bitireceğiz. Bu anlamda merkezi idareye ihtiyaç olduğumuz noktalarda, Kartal halkının huzuru ve refahı için bu yönetime destek olun. Hep birlikte Kartal’ı kalkındıralım.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından son olarak Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, devam eden çalışmalarla ilgili bilgilendirme yaptıktan sonra gündem maddelerinin oylaması gerçekleştirildi.

Yorumlar kapalı.