Kartal Kitap Fuarında Muhteşem Final

Kartal Belediyesi tarafından 10 Haziran’da görkemli bir törenle açılışı gerçekleştirilen 2. Kartal Kitap Fuarı bugün Erdal Erzincan konseriyle son buldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Yakası’nın en kapsamlı kitap fuarı olma özelliği taşıyan 2. Kartal Kitap Fuarı’na, 90 yayınevi katılırken, etkinlikler kapsamında onlarca yazar kitaplarını imzalama imkânı buldu. Fuar alanında kurulan Nazım Hikmet Meydanı’nda ki KE sahnesinde çok sayıda yazar, şair, siyasetçi söyleşiler gerçekleştirirken birçok tiyatro ve müzikli gösterilerde kartallılara unutulmaz anlar yaşatıldı.

2. Kartal Kitap Fuarı’nın son gününde ise birbirinden değerli yazar ve gazeteciler söyleşiler gerçekleştirdiler. KE sahnesinde ki programlar kapsamında Ahmet Ümit, Ali Haydar Fırat, Levent Gültekin gibi değerli yazar ve gazeteciler söyleşiler gerçekleştirip sonrasında ise kitaplarını imzaladılar.

Kitap Fuarı’nda kitaplarını imzalayan ilahiyatçı Yazar İhsan Eliaçık fuarla ilgili düşüncelerini Haber Kartal’a anlattı. Güzel bir organizasyon olduğunu vurgulayan Eliaçık; “2. Kartal Kitap Fuarı’na insanların ilgisi yoğun. Kartal öteden beri kitap okuyan insanların ilgisi biraz daha fazla. Bu nedenle Kartal Belediyesi’ne teşekkür ediyor ve devamını diliyorum” dedi.

Akşam saatlerinde KE Sahnede yerini alan Gazeteci-Yazar Levent Gültekin ise son çıkardığı kitap hakkında bilgiler verdi. Son dönemde yaşanan siyasi gelişmeler hakkında ilginç paylaşımlarda bulunan Gültekin’in söyleşisine ilgi oldukça yoğundu. Söyleşilerin ardından yazarlar kitaplarını imzaladılar. Ahmet Ümit, Ali Haydar Fırat, İhsan Eliaçık ve Levent Gültekin gibi yazarların imza stantlarında uzun kuyruklar oluştuğu gözlendi.

Günün son etkinliğinde ise Halk Müziği Sanatçısı Erdal Erzincan sahne aldı. Alanı dolduran onlarca Kartallı Erzincanlının eserlerine eşlik etti.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, fuarın kapanışının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Kartal Meydanı’nda 10 gün boyunca edebiyatseverler ile yazarları bir araya getiren 2. #KartalKitapFuarı’nın finalini Halk Müziği Sanatçımız Erdal Erzincan’ın sazıyla hayat verdiği türküleriyle yaptık. Kendisine ve 10 gün boyunca bizimle birlikte olan tüm komşularımıza teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı.