Kartal’da seçim heyecanı yaşandı

Kartal’ın Topselvi Mahallesi’nin muhtarı Ramazan Keklik’in hayatını kaybetmesinin ardından boşalan koltuk için bugün mahalleli sandık başına gitti. 6 Adayın yarıştığı muhtarlık seçimin kazananı Ahmet Önal oldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da çeşitli nedenle boşalan 9 mahallenin muhtarlığı için bugün ara seçim yapıldı. Kartal’ın Topselvi Mahallesi’nin eski muhtarı Ramazan Keklik’in hayatını kaybetmesinin ardından boşalan koltuk için 6 aday yarıştı.

Atatürk İlkokulu’nda gerçekleştirilen seçime katılımın az olduğu dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek ve Yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Dilruba Oğulcuklu ve yönetim kurulu üyeleri, Kartal Belediyesi Başkan Danışmanı Düzgün Çapar, AK Parti Meclis Üyesi Arzu Öğüt Şimşek, Altınordu Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Erkubilay’da Atatürk İlkokulu’na gelerek seçimleri takip ettiler.

Saat 17:00 sandıkların kapanmasından sonra sayıma geçildi. Heyecanlı bir sayım sürecinin ardından rismi olmayan sonuçlara göre 947 oy alan Ahmet Önal yeni muhtar olurken diğer adaylardan Yaşar Yıldız 929 Ömer Özaydın 570 Abdulkadir Başakçı 514 Haşim kurt 460 Alaattin Tayyar ise 103 oy aldı.

Sandıkların açıklanmasının ardından gazetemize açıklamalarda bulunan yeni muhtar Ahmet Önal; “Bundan sonra mahallem için çok güzel işler yapmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Önal açıklamasının devamında; “Topselvi Mahallesi’ne yakışan bir seçim süreci yaşadık. Bugün de demokrasimize yakışan bir şekilde neticelendirerek finali yaptık. Seçim rekabeti bitti artık. Bundan sonra bütün arkadaşlarımla beraber Topselvi Mahallesi için neler yapabiliriz bunun mücadelesini vereceğiz. Ben seçim çalışmaları boyunca tüm vaatlerimi yerine getirmek için şu anda kollarımı sıvıyorum. Mahallem için birçok proje üretmek istiyorum. Özellikle belirtmek isterim ki hiç kimse kaybetmedi mahallemiz kazandı. İnşallah bugünden itibaren hep beraber daha güzel bir Topselvi yaratmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bundan sonraki süreçte tartışmalardan uzak mahallemiz için çalışmalarımızın ön planda olacağı bir süreci yaşamak istiyoruz. Seçim sürecinde bana büyük destek veren çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bana bu göreve layık gören mahalle halkına çok teşekkür ediyorum, hepinizin için hayırlı olsun” dedi.

36 yıldır Topselvi Mahallesi’nde ikamet eden yeni muhtar Ahmet Önal, evli ve 4 çocuk babası. Sakaryalı olan Önal, ayrıca Altınordu Spor Kulübü Başkan yardımcısı olarak görev yapıyor.

Yorumlar kapalı.