Kartal’dan İmamoğlu’na “Asla Yalnız Yürümeyeceksin”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal’da yapımı devam eden Neyzen Tevfik Meydanı ve Şifa Hamamı’nın yenileme çalışmalarını inceledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çalışmaları yerinde inceleyen İmamoğlu’na, Kartallı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İmamoğlu’nun ziyaretine Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel eşlik ederken, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CHP Kartal Gençlik Kolları tarafından hazırlanan “Asla Yalnız Yürümeyeceksin” dövizleri ile karşılanan İmamoğlu’nun konuşması sık sık sloganlarla kesildi.

İmamoğlu’ndan İBB, Kartal Belediyesi ve TCDD vurgusu!

Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan İmamoğlu yaptığı açıklamada; “Burada keyifli bir alanın oluşması için Devlet Demir Yolları’nın hızlıca karar vermesini ve uyumlu bir şekilde inşallah Kartal halkına kazandırmış oluruz. Özellikle bu tren yolunun altında çıkacak olan alanlarında mümkün olduğunca kamusal faydayı gözetmeye özel gösterilmesini istiyoruz. Tabi buralar TCDD yollarının mülküdür, ticari alan olarak düşünebilirler. Bu kendi taktirleridir. Ama mümkün olduğu kadar kamusal alanları düşünülerek tasarlanması konusunda da kendilerinden destek istiyoruz. Yani bir şekliyle İBB, Kartal Belediyesi ve TCDD’nin uyumlu bir şekilde burada bir proje çıkarmasını arzuluyoruz. Biz yapımcıyız. Bütçesini hazırladık. İnşallah Mayıs, Haziran gibi bu meydanda gezeceğiz” ifadelerini kullandı.

Çalışma yapılan alanların altyapı çalışmalarının önceden tamamlandığını da belirten İmamoğlu; “Önce altyapıyı yapıyoruz sonra üst tarafını nitelikli bir biçimde bitirip halka hediye ediyoruz ki kalıcı olsun. 50 yılda geçse burada herhangi bir sorun yaşanmasın. Zaten Belediye Başkanımızın geçmiş hafızası sayesinde neler yapılması konusunda ekiplerimizle oturduklarında çözüm bulacaklardır” dedi.

İmamoğlu daha sonra, alanı gezip vatandaşlarla bol bol resim çektirdi. Alanda toplanan vatandaşlar İmamoğlu’na büyük sevgi gösterisinde bulunarak, sık sık destek sloganları attılar.

Yorumlar kapalı.