Müjdat Gezen’den Başkan Yüksel’e övgü dolu sözler

Kartal Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve Doğuş Üniversitesi’nin katkılarıyla düzenlenen Uluslararası Üniversite Tiyatro Bölümleri Festivali, usta oyuncu Müjdat Gezen’in katılımı ile gerçekleşti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kartal Belediyesi Soğanlık Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, ünlü sanatçı Müjdat Gezen, Sanatçı-Yazar Kandemir Konduk, Doğuş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgut Özkan, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Mahalle Muhtarları, STK Temsilcileri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Festival Soğanlık Kültür Merkezi’nin bahçesindeki sokak etkinlikleri, bando ve animasyon gösterisi ile başladı. Programa katılan Başkan Gökhan Yüksel, gösterileri izleyip vatandaşlarla resim çektirdikten sonra, Sanatçı-Yazar Kandemir Konduk ve Doğuş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgut Özkan ile birlikte Tiyatro Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Katılımcılarla birlikte sergiyi gezen Başkan Yüksel ve beraberindekiler daha sonra festivalin gerçekleştirileceği tiyatro salonuna geçtiler.

Etkinlik Bir Pera Hikayesi Müzikal gösterisi ile başladı. İlgiyle izlenen müzikal gösterisi seyirciden tam not aldı. Gösterinin ardından ünlü tiyatro-sinema sanatçısı Müjdat Gezen salona bir alkış eşliğinde girdi.

Müjdat Gezen’e Ödül
Ödül töreni öncesi bir konuşma gerçekleştiren Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, tiyatro ve sanatın önemine vurgu yaptı. Başkan Yüksel yaptığı konuşmada; “Genç tiyatrocular feyz alsın diye yılların eskitemediği, bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan, sanat ışığımız Müjdat Gezen’e onur ödülünü takdim etmek benim için ayrı bir gurur” dedi.

Yüksel’in ardından söz alan Doğuş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgut Özkan ise, üniversitelerin sanatın gelişiminde büyük önemine dikkat çekerek; “Kartal Belediyesi’nin bu etkinliğine katılmaktan dolayı büyük onur ve gurur duyduğumuzu belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Son olarak söz alan ünlü sanatçı Müjdat Gezen, Başkan Yüksel ile bir anısını anlatarak Kartal için elinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğunu belirtti. Anısını katılımcılarla paylaşan Gezen şu ifadeleri kullandı; “Bu genç adama özel bir teşekkür etmem gerekiyor. Uğur Dündar’ın bir programında yaptığım bir konuşmadan Anadolu Adliyesi’nde yargılanıyoruz. Yargılama beraat ile sonuçlandı. Dışarı çıktığımızda ben aracımla dönmek istedim. Bu genç adam yanıma geldi, ‘Hocam benim arabamla gidelim’ dedi. Ben eşimle birlikte dönebileceğimi söylememe rağmen beni yalnız bırakmadı. O zaman başkan değildi. Ama o davranışını hiç unutmuyorum. Bundan dolayı Kartal için elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Gökhan Yüksel, ünlü sanatçı Müjdat Gezen’e onur ödülünü takdim etti. Ödül takdiminden sonra ünlü sanatçı Müjdat Gezen seyircilerle bir süre keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Program Soğanlık Kültür Merkezi’nin salonunda gerçekleştirilen kokteyl ile son buldu.

Yorumlar kapalı.