Topselvi Mahalle Muhtarı Ahmet Önal, İmamoğlu ve Yüksel’e sitem etti

Topselvi Mahalle Muhtarı Ahmet Önal sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İBB Başkanı İmamoğlu ve Kartal Belediye Başkanı Yüksel’e sitem etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Topselvi Mahallesi’nde önceki Muhtar Ramazan Keklik’in vefatının ardından 5 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilen ara seçimlerde 6 aday yarışmış ve Ahmet Önal kazanan taraf olmuştu. Önal, İstanbul’un 9 mahallesinde yeni seçilen muhtarları tebrik etmeyen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ilçe belediyelerine sitemde bulundu.

Önal, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na açık çağrımdır başlığıyla yayınladığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

“İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’na açık çağrımdır
Ben Ahmet Önal. 5 Haziran 2022 ara seçimlerinde, Topselvi Mahalle Muhtarı olarak seçildim, sizin kendi ifadelerinizden ve çevrenizde bulunanların ifadeleriyle, çok demokrat, iyi bir hatip, halkın iradesine saygılı, iyi bir politikacı olarak tanıyoruz. Fakat 12.500 kişinin yaşadığı Topselvi ve İstanbulumuzun, toplam 100.000’i aşan nüfusuyla, seçilen 9 mahalle muhtarlarını, gelerek, arayarak veya bir mesaj atarak, tebrik etme nezaketi göstermediniz. Oysa siyaset nezakettir. Bunu sizden beklerdim ve hala bekliyorum. Çünkü siz de küçük bir ilçenin belediye başkanı olarak seçildiniz. Bu eleştirilerim, Kartal Belediye Başkanı, sayın Gökhan Yüksel ve ilçelerinde seçilen muhtarları, tebrik etmeyen ve onları ziyaret etmeyen, belediye başkanları içinde geçerlidir, çünkü muhtarlar, demokrasinin mihenk taşıdır, hizmet mahalleden muhtar ile başlar, yerelden genele doğru yayılır, Bilgilerinize.
Ahmet Önal
Topselvi Mahallesi Muhtarı”

Yorumlar kapalı.