Maltepe’de ‘Kadına Şiddete’ izin verilmeyecek

kaymakampanel

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısına, Cumhuriyet Savcısı Dilek Öner ve ilçe Müdürlerinin iştirakiyle şiddetle mücadele alanında sunulan hizmetlerin, kurumlar arası işbirliği ile daha etkin bir şekilde yürütülmesi ve uygulamalardaki sorunların giderilmesi amacıyla Maltepe Kaymakamlığı toplantı salonunda bir toplantı yapıldı.
Toplantıda katılımcılara, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, ilçe genelinde yürütülen kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmalar hakkında sunum yapıldı.

Toplantıda İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde kadına yönelik şiddetle etkin mücadele için hayata geçirilen KADES (Kadın Destek Uygulaması), elektronik kelepçe uygulamasının yaygınlaştırılması; kurumlar arası ortak veri ağının oluşturulmasının yanı sıra farkındalık çalışmaları, Emniyet tarafından alınan asayiş tedbirleri, kurumlar arası işbirliği, şiddetle etkin mücadele konuları ele alındı.
Ayrıca toplantıda, kadına yönelik şiddetle mücadelede kurumsal işbirliği ve eşgüdümün artırılmasına dair protokol kapsamında değerlendirmelerde bulunuldu.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Haber Kartal ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!